• Цената е намалена.
  • Свеж
Т. VST59.03 За B089AW01 V. 1 LCD/LED Контролер Возачот Одбор (TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) LVDS повторна употреба со Лаптоп 1024x600

Т. VST59.03 За B089AW01 V. 1 LCD/LED Контролер Возачот Одбор (TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) LVDS повторна употреба со Лаптоп 1024x600

 
DEN 1728.00
DEN 1642.00

Стока
Во продавницата

3 ЕДЕН адаптер
12 VDC 4. Тоа ќе биде изненадување дека вашиот неискористени LCD ќе биде на добар употреба, и веќе се отпад. Ако примите некој предмет кој не е во состојба како што е опишано, ние веднаш ќе ви обезбеди на наплата или замена Доколку вашиот објект не одговара или не сакате, можете да го вратите за еден наплата (помалку превозот).67 во(Ж)
спецификација на контролорот одбор
Купувачот Совети :
Ве молиме бидете сигурни дека за вертикална и хоризонтална возач во вашиот LCD уште работи,овој одбор не може да го поправам ако тоа не функционира.Тоа може да го поддржи помалку од
22 инчен LCD панели wiich резолуција е до 2048 X1152.
Оваа спецификација е само за T.
Тие не се вклучени во комплетот.
Во Комбинација Испорака
За мулти-објект нарачки, ве молиме да НЕ се изврши уплата до вас имаат освоено сите предмети што сакаат да се комбинираат.1" 55" со LVDS
интерфејс и резолуција од 2048x1152, plug & play комплет, треба лемење не е ne eded . Или тоа е многу интересно
нешта да се направи следи успешно со себе. Целосна детали на нашата политика на враќање се вклучени
за секој производ детали страница. За врати пратката ве молиме контактирајте со нас преку e Bay со снабдување ни реден број и причината за враќање (Return
прифатливи до 15days откако ќе ги примите објект Наплата ќе се издаде во рок од 1-2 работни дена по приемот на врати објектот
Ве молиме контактирајте со нас (e Bay Пораки приоритетни) и ни овозможи да го направи тоа право ако имате било какви прашања со вашата нарачка.
* Овој одбор бара DC 12 V 3.
* линк клучните копчето одбор, (започнува од левата страна, и остави некои пиновите на правото празно)
* Се поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола (поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете
на VGA влезниот сигнал( Стандардна VGA влез ) .
Нашите услуги на клиентите претставници одговори на прашања преку e Bay систем за пораки дневно на работни дена.
* Ве молиме цел директно ако вашиот LCD број на моделот е иста како нашата наслов, или ве молиме да ни оставите порака со вашиот LCD
модел и верзија кога ќе се нарачување. VST59 е аналогни ТВ одбор за контрола,која е погодна за Азија-Пацифик и Средниот Исток пазарот.0 ЕДЕН адаптер
Инсталирајте Совети :
* Чувајте го грб далеку од метални предмети кога моќта се применува, или тоа може да предизвика краток-намалување или оштетување на главната IC.3 ЕДЕН текст моќ за LCD екран со големина под 17inch, и DC12 V 4А-за LCD меѓу 17 до 22 инчи. 1 LCD/LED Контролер Возачот Одбор (TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) LVDS повторна употреба со Лаптоп 1024x600
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете порака на вашиот LCD модел и верзија кога ќе се направи исплата ,ви благодариме !
Ова е одличен сет на лесен и повторното LCD контролер за полнење која се користи за да се претвори во неискористени LCD панел во десктоп компјутер/PC
следи. Ве молиме да се консултирате со нас ако имате било какви други
прашање или сакате да ги користите за полнење за други LCD панел.03 со главниот чип TSUMV59 XU или TSUMV59 XE.
Тука е насобраните LCD сет :
Сега уживајте во успехот на DIY монитор, нашиот професионален инженер секогаш ќе биде среќен да се помогне
ако има било какви прашања, ви благодариме!
Исто така можете да го погледнете ја нашата видео водич на youtube, ви благодариме!
Линкот на воведе :
Пакетот Вклучува :
1x LCD/LED Контролер Одбор ( Т VST59)
1x Тастатура со Кабел
1x LVDS Кабел
Ние се грижиме вашите потреби
Ние го прифатат плаќање преку Зачувам, можете да платите со вашата кредитна картичка или дебитна картичка преку Зачувам.
Ние ќе ви одговори на сите прашања од крајот на наредниот работен ден.
* Бидејќи возачот и напон варира од различни Екраните, ве молиме да не било промена џемпери на табла, или со користење на комплет за
други LCD со различен број на модел , инаку може да се оштетат вашиот LCD.
LCD не може да биде осветлена ако моќ тековната не се применува, како што е наведено.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1024x600
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Влезни порти:
HDMI ТВ VGA АУДИО
компатибилни модели 1:
B089AW01 V. 1
компатибилни модели 2:
N089L6-L02 B089AW01 V. 1
компатибилни модели 3:
ПК 3QI-01
Земја/Регион на Производство:
Кина

Поврзани производи