• Цената е намалена.
  • Свеж
WAVGAT Зелена F3 3мм Зелена LED емитуваат светлина диоди светодиодни Зелена претвори Зелена 570-575NM 1000PCS

WAVGAT Зелена F3 3мм Зелена LED емитуваат светлина диоди светодиодни Зелена претвори Зелена 570-575NM 1000PCS

 
DEN 268.80

Стока
Во продавницата


Ако не можете да најдете делови сакате во нашата продавница, можете да ни остави порака или испрати е-мејл.
Имаме многу повеќе делови од еден покажа во нашата продавница.
Бесплатен превозот 1000pcs Црвени LED 3ММ Црвено светодиодни Црвени диоди се претвори Црвено
Параметарот :
Работат на струјата : 20 (м-р)
Работен напон :
Црвено : 1.9 V-2.1 V
Жолта : 1.9 V V -2.1
Сина : 3.0 V-3.2 V
Зелена : 1.9 V V -2.1
Бела : 3.0 V-3.2 V
MCD :
Црвено : 600-800 MCD
Жолта : 600-800 MCD
Сина : 1000-1200 MCD
Зелена : 200-400 MCD
Бело : 5000-7000 MCD
Бранова должина :
Црвено : 620-625 NM
Жолта : 588-590 NM
Сина : 460-465 NM
Зелена : 570-575 NM
Бела : Боја температура 6000-6500 K


Карактеристики на производот

Бренд Име:
WAVGAT
Тип:
LED
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
3мм LED Зелена
Пакет Тип:
преку дупка
Max. Напред Напон:
1.9 V-2.1 V
Max. Обратна Напон:
1.9 V-2.1 V
Max. Напред Тековната:
1.9 V-2.1 V
Max. Обратна Тековната:
1.9 V-2.1 V
is_customized:
Yes
Напон:
1.8V

Поврзани производи