• Цената е намалена.
  • Свеж
Сад 20 Долари Слобода Глава - Двојно Орел со мотото ДВАЕСЕТ ДОЛАРИ 1906 1906 Г 1906 S Месинг Метал Копија Монети

Сад 20 Долари Слобода Глава - Двојно Орел со мотото ДВАЕСЕТ ДОЛАРИ 1906 1906 Г 1906 S Месинг Метал Копија Монети

 
DEN 120.00
DEN 107.00

Стока
Во продавницата


20 Долари "Слобода Глава - Двојно Орао", со мотото "ДВАЕСЕТ ДОЛАРИ"
Obverse
Обратна
Опис
Земја
Години
Метален Сад
1906
Дувачкиот
Дијаметар ( mm )
Тежина ( гр )
Ориентација
±34.4
± Монета усогласување ↑↓
Edge
Reeded


Карактеристики на производот

боја:
1906 година, 1906D, 3Pcs1906-1906D-1906S
Година:
1900-1919
Бренд Име:
HERUCHAO
Стил:
Античкиот Имитација
Тема:
Луѓе
Регионален Функција:
US
Техника:
Кастинг
Материјал:
Бакар

Поврзани производи