• Цената е намалена.
  • Свеж
Карбонски Влакна Предниот Браник Усна Спојлер за Алфа Ромео Џулија Седан 4 Вратата -2018 FRP Unpainted

Карбонски Влакна Предниот Браник Усна Спојлер за Алфа Ромео Џулија Седан 4 Вратата -2018 FRP Unpainted

 
DEN 14069.28
DEN 12803.00

Стока
Во продавницата


ЗАБЕЛЕШКА
Ако Не изберете " Бродови Од : Кина ", Без ДАНОК ќе се наплаќа.
Ве молиме љубезно ни остави 5 ѕвезди позитивни повратни информации и споделување на нас слики ако ги задоволи нашите производи и нашите услуги .
Ние сме производител кој произведува над илјада модел на делови за автомобили . имаме строга КК пред секоја пратка .
Но, ако у најдете било проблем и штета за дел , ве Молиме, ве молиме контактирајте со нас пред да ја напуштат повратни информации , ние подготвени да направат наплата за вас .
9830 може да се допаѓа
Направи Модел Година Уреденост на Моторот За Алфа Ромео Џулија 2017 TI Седан Со 4 Врати 2.0 L 1995 CC 122 Cu. Во. l4 ГАС SOHC Turbocharged За Алфа Ромео Џулија 2018 TI Седан Со 4 Врати 2.0 L 1995 CC 122 Cu. Во. l4 ГАС SOHC Turbocharged
1.Fitment : за Алфа Ромео Џулија Седан 4 Вратата 2016-2018. 2.Инсталација : Слободен лепак лента & себе прислушување завртки вклучени,Одлична fitment. 3.Карбонски влакна материјал,јасно грб 3 X3 twill ткаат јаглерод,сјајна површина. 4.3 D дизајн,ЦПУ калапи ,тест инсталација на вистински автомобили. 5.Јаглерод кутија за пакување,влажна-доказ,shockproof & crashproof.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
MCARCAR КОМПЛЕТ
Автомобил модел:
за Алфа Ромео Џулија Седан 4 Врата
Модел Година:
2016-2018
Име На Модел:
ММЛ-XM236
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Должина:
171cm
Објектот Ширина:
45.5cm
Објектот Висина:
6.5cm
Материјал Тип:
Карбонски Влакна
Специјални Функции:
предниот браник усна спојлер
Објектот Тежина:
0.6kg
Тип На Објект:
Браници
Автомобил модел:
за Алфа Ромео Џулија Седан 4 Врата
Материјал:
Карбонски Влакна
боја:
Црна
Fitment:
Одлични
квалитет:
Загарантирана
Инсталација Метод:
Користете Шрафови и Лепак Лента
Површина:
Shinning и мазни
степен:
УВ Заштита
Пакување:
картонска кутија
Функција:
Мала тежина

Поврзани производи