• Цената е намалена.
  • Свеж
NRF51822 2.4 G Безжичен Модул за Безжична Комуникација Модул Bluetooth модул / zigbee модул / H DMX512

NRF51822 2.4 G Безжичен Модул за Безжична Комуникација Модул Bluetooth модул / zigbee модул / H DMX512

 
DEN 139.20
DEN 132.00

Стока
Во продавницата

Нордиските Phlx n RF51822 е мулти-протокол bluetooth ниска енергија / 2.4 GHz посветен RF единствен чип решенија, широко се користи во PC периферни, Интернет ТВ, играчки, далечински контроли, спорт/фитнес/здравјето на сензори и автоматизација апликации. IC карактеристики вклучуваат : 16 КБ и 256 KB на-чип флеш RAM меморија; Дигитални и мешани-сигнал опкружување, вклучувајќи SPI, 2 - жица, ADC и quadrature декодер; 16 PPI канали; Оптоварување натпревар на чип "кога напојување опсег од 1.8-3.6 V, 1.75 1.95 V" бајпас на владата; Парче и се повлече DC/DC конвертор за 3 v батерија (на пример, копчето батеријата); Од +/- 250 делови на милион (ППМ) 32 KHZ RC осцилатор, во bluetooth апликацијата на ниска потрошувачка на енергија, не му треба надворешен 32 KHZ кристали, може да се спаси трошоци и PCB простор; 6x6mm 48pin QFN пакети, обезбедување и до 32 GPIO; комплетен bluetooth протокол стек (линк слој на датотеката со конфигурација). NRF51822 S110 е превземање, член на кралското семејство-бесплатно, precompiled бинарни bluetooth оџакот, ниска потрошувачка на енергија може да биде независна и програмирање, ажурирање. Карактеристики вклучуваат : Асинхрони API и настан-управувано SVC; runtime заштита; ГАТТ, ЈАЗОТ и L2 CAP ниво API; Периферни и емитување улога; ГАТТ клиентот и серверот; И повеќе од 2.4 GHz RF заштитен протоколи на паралелни протокол операции; Помалку од 128 KB на кодот и 6 КБ RAM меморија, со повеќе од 128 KB за флеш меморија за примена и 10 KB RAM меморија; И употреба на генерација во споредба со n RF8001 двојна чип примена, водење S110 оџакот n RF51822 се намали колку што е 50% на потрошувачка на енергија. S110 магацинот и n RF51822 n RF518 ПАКЕТИ да соработуваат едни со други и n RF518 содржи сеопфатна bluetooth ниска енергија профил, услуги, и примерок колекција. NRF51822 за комерцијален апликација обезбедува нови модифицирани Gazell 2.4 GHz RF протокол стек, и серија n RF24 L Gazell апликација за интероперабилност. Во споредба со минатата генерација n RF24 LE1, n RF51822 во комбинација со нови Gazell протокол стек може да се намали колку што е 30% од потрошувачката на енергија. Нордиските Phlx n RF51822 е мулти-протокол bluetooth ниска енергија / 2.4 GHz посветен RF единствен чип решенија, широко се користи во PC периферни, Интернет ТВ, играчки, далечински контроли, спорт/фитнес/здравјето на сензори и автоматизација апликации.

c


Карактеристики на производот

Бренд Име:
HAILANGNIAO
Компатибилен Марка/Модел:
Никој

Поврзани производи