• Цената е намалена.
  • Свеж
Јапонски Аниме Обичај Hugging Тело Перница Покрие Случај Преработи Nakatsu Shizuru Двете Страни Навлаки

Јапонски Аниме Обичај Hugging Тело Перница Покрие Случај Преработи Nakatsu Shizuru Двете Страни Навлаки

 
DEN 1152.00

Стока
Во продавницата


Слатка Информации :
1.Само pillowcase, внатрешниот перница случај не е вклучен!
2.Готовиот производ ќе се печати со лестер слика.
3.Ако сакате да пристигне што е можно побрзо, ве молиме изберете DHL express, Fed Ex, или ЕМС.
4.Ако сте од Русија, ве молиме бела твоето полно име, ако не и ние нема да испрати стоката, бидејќи на владеењето на Русија поштата. Аниме : Преработи Што е телото перница? Телото Перница, така наречен hugging перница, печатење со исклучителен дизајн, слики на Animes и Игри и двата се многу популарни. Производи од оваа страница е само pillowcase, ако сакате, ве молиме пребарување" внатрешна перница" во нашата продавница или контактирајте со нас. За сопствени (Demand : 2952x8858 150px) Ние прифаќаме обичај, ве молиме следете ја постапката. Step1 : ве молам контактирајте ме на првиот, тогаш ние ќе побара можете да го испратите вашиот дизајн (HD слика) за да на мојата е-маил. Step2 : проверете тоа може да печатење или не Step3 : направи плаќање Чекор 4 : се произведе Слика На Три Различни Големина
Големина изберете од : 35*100cm, 50*150см,50*160cm,или 60*180cm.
Материјал
2 начин tricot : 80%~85% за полиестер влакна, 15% за spandex, со предност на долго-заѕвони еластичноста, со висока прецизност и браздата-отпорни, кул во лето и топло во зима, е најдобриот материјал за оригинални аниме перница случај.
Праска Кожа : Праска микрофибер материјал е роман тенка куп ткаенини, Snagging Отпор,текстура е мека.
Се чувствувам
Дефиниција
Еластичен
Тежина
Verticality
Washability
2 Начин Tricot
Праска Кожата
Повеќе Детали
1)Дигитални сублимација печатење; Exquistely дизајниран од страна на уметникот, печатени со ултра висока резолуција светла модели. 2)Исклучителна workman брод; Внимателно шиење, уредни густа. 3) Скриен патент; Таписерии скриен патент, многу издржливи.
Начин На Употреба
1). Отворање на патент. 2). Капакот на перница, како што е прикажано на Слика 2. 3). Пополнете во перница, ставете перница во исто време е прикажано на Слика 3-5. 4). Zip до тоа.
Компанијата Imformation
Guangdong Moe Работи Industria дизајн co.,LTD Основана во 2008 година, Moe Работи е претпријатие кое вклучува развој, производство, продажба интеграција . Низ годините на развојот, Moe Дела сеопфатно подобрување на техничка способност, има голем проектен тим и независно производство работилница.Сега стане една од водечките претпријатија од Кинески цртан филм производи. Аниме производи за домаќинството, цртан филм модата, периферни живот сала аниме , Индивидуалност customed присутни ,периферни игра подарок и др сочинуваат насочуваат интерактивна бизнис модел . Ние се интегрираат различни индустрија ресурси за да се задоволат барањата на потрошувачите за искуството на moe култура. Сертификација За Миење
Тоа може да биде оштетена доколку се мијат со Машина, тоа ќе биде најдобро со рака, се претвори во текот на назад кога перење, можете да го користите за перење течност, температура на водата под 30 степени.
Повратни информации
Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. Ако имате било каков проблем, ве молиме контактирајте со нас, ве молиме да не остави негативни повратни информации, ние ќе се потрудиме најдобро за решавање на било какви проблеми и provice вас со најдобрите услуги на клиентите.
Надоместоци И се Враќа Ние ќе рефундирање на дека ако ние испрати на погрешен дизајн за вас, или тоа беше оштетен, па ве молиме да не се отвори спорот пред нас контакт.


Карактеристики на производот

Големина:
35x100cm peach skin, 50x150cm peach skin, 50x160cm peach skin, 50x160cm 2way tricot, 60x180cm peach skin, 60x180cm 2way tricot, 50x150cm 2way tricot
Бренд Име:
MGF
Употреба:
Болница,Хотел,Дома
тема count:
200TC
Шаблон Тип:
Цртан филм
одделение:
одделение А
Техника:
Ткаени
Функција:
Еко-Пријателски,Не-Токсични
is_customized:
Yes
Тип:
Декоративни Pillowcases
Шема:
Печатени
Ткаенина Count:
30
Број На Модел На:
712042
Материјал:
100% Полиестер
Стил:
Симпатична,Аниме,Стрип
Материјал:
Праска Кожата Или 2WT
Големина:
35x100cm, 50x150cm, 50x160cm
Шема:
Двоен-страна Печатени Аниме
Обликот:
Правоаголни
Пакување:
1pc во поли торба
Патент:
Невидливи
Внатрешниот Pilow :
Не Се Вклучени
Compamy Тип:
фабрика
Одговара Луѓе:
Сите Аниме Љубовник
Производи:
Нови

Поврзани производи