• Цената е намалена.
  • Свеж
520mAh 3.7 V Оригинални Hubsan X4 Камери Плус H107C+ LiPo Батеријата 2.0 Пот + USB Полнач за РК Quadcopter Летало

520mAh 3.7 V Оригинални Hubsan X4 Камери Плус H107C+ LiPo Батеријата 2.0 Пот + USB Полнач за РК Quadcopter Летало

 
DEN 879.84
DEN 704.00

Стока
Во продавницата


2 парчиња Hubsan X4 Камери Плус H107 C+ H107 C - 3.7 V 520m Ah Lipo Батеријата за Hubsan, со 2-во-1 USB Надворешна Батерија Полнач
Спецификација :
Со овој 2 оригинални Hubsan x4 H107 C+ батерии, секогаш да се осигурате дека имате една батерија во вашиот летало, на други подготвен да го замени и полнење. Гаранција повеќе време на лет
Батеријата параметри :
Модел : За H107 C+
Капацитет : 520m Ah
Напон : 3.7 v
Безбедност : во Текот на Полнењето, во Текот на Извршувањето и во Текот Температура Заштита
Боја : Црна
Полначот параметри :
Модел : Компатибилни H107 C
Влезен Напон : DC 5.0 V
Внесување на струјата : 0.5 A-1 A
Излез : 4.2 v 500m Ah
Безбедност : во Текот на Полнењето, во Текот Тековната и Краток Спој Заштита
LED Индикаторот : ЦРВЕНА-Полнење
Исклучи - заврши Полнењето
Боја : Црна
Пакет
2 x батерии
1 x полначи
1 x микро USB кабел


Карактеристики на производот

Број На Модел На:
Hubsan X4 Камери Плус H107C+
Големина:
Prismatic
Тип:
Li-полимер
Бренд Име:
Limskey
Поставете Тип:
Полначот Поставува
Батеријата Број:
2
Номиналниот Капацитет:
520mAh
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки

Поврзани производи