• Цената е намалена.
  • Свеж
ДАР Геометрија Таванот Светлина Бела Црна Модерната Led Таванот Светилка Светла Површина Монтирани Led Светло Таванот Осветлување Тела

ДАР Геометрија Таванот Светлина Бела Црна Модерната Led Таванот Светилка Светла Површина Монтирани Led Светло Таванот Осветлување

 
DEN 4320.00
DEN 3067.00

Стока
Во продавницата

Ве молиме Имајте на ум : РК Dimmable : Не само што може да се промени во светла боја ( од топло бела боја на природна бела да кул бело), но, исто така, може да затемнување светлината. РК Dimmable само може да се користи во НАИЗМЕНИЧЕН напон 220 V. Не РК Dimmable може да се користи во AC 90-260 V. Пакување : РК Dimmable : 1pcs контролер и 1pcs таванот светлина Не РК Dimmable : Само 1pcs таванот светлина Модел : BL-311 Големина : D42x H10cm 18 W D52x H10cm 24 W D62x H10cm 36 W Материјал : Акрил+Хардвер Напон : AC 85-265 V Пакување : Вградени пена+Картонски кутии извор на Светлина : Висока Осветленост LED Апликација : 10-25 квадратни метри,дневна соба,спална соба,трпезарија,студија.


Карактеристики на производот

Абажур Боја:
Бела, Црна
Боја На Каросеријата:
Dia42cm 18W, Dia52cm 24W, Dia62cm 36W
Емитуваат Боја:
РК Dimmable, Топло Бела, Кул Бело
Тип На Објект:
таванот светла
Заврши:
Железо
Примена:
Кујната,Студија,Кревет Соба,Трпезарија,Foyer
Гаранција:
2 години
Употреба:
Дневно осветлување
сертификација:
CE,FCC,RoHS,EMC,CCC
Бренд Име:
ДАР
Извор На Енергија:
AC
Број На Модел На:
BL-311
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Е dimmable:
Yes
Осветлување Област:
10-15square метри
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Стил:
Модерна
Карактеристики:
Креативни Геометрија Таванот Светла
Напон:
90-260V
Техника:
обложено
Тело Материјал:
Ironware + Акрилик
База Тип:
Оптоварување
Инсталирајте Стил:
Површината монтирани
Материјал:
Метал
Број на извори на светлина:
1
функција 1:
модерната led таванот светилка светла
функцијата 2:
lamparas де techo модерната led таванот светилка
Функција 3:
таванот led таванот светилка спална соба
Функцијата 4:
модерната led таванот светилка
Функцијата 5:
led таванот светилка модерна
Функција 6:
светлината таванот dimmer
Функцијата 7:
led светло таванот далечинска контрола
функцијата 8:
светлината таванот тела
функција 9:
светлината таванот diy
функцијата 10:
модерната таванот абажур

Поврзани производи