• Цената е намалена.
  • Свеж
Мини DC12V 3M 240L/H Brushless Мотор Потопна Пумпа за Вода

Мини DC12V 3M 240L/H Brushless Мотор Потопна Пумпа за Вода

 
DEN 224.64
DEN 189.00

Стока
Во продавницата

Спецификација : Ултра-тивок DC 12 V 3 M 240 L/H Brushless Потопна Пумпа за Вода Висок Qualtiy мини електрични подводните waterpump Пумпа материјал : ABS. Боја : Црна Карактеристики : Brushless, постојано магнетно роторот. Супер долг работен век(20000 часа). Усвојување на високо перформанси керамички вратило. Оската е ограден со статични запечатување, не динамична, која може да се избегне протекување проблеми. Amphibious дизајн. Подводните инсталација и целосно водоотпорен. ниска потрошувачка. ниско ниво на бучава(помалку than40db). Услови на користење : континуирано. Течности : Вода, нафта, бензин, киселина и алкално решение. Работна температура : 0 ~ 75 Степен. Потрошувачка на енергија : 4.8 W. Оценет напон : 12 V DC. Макс номинална струја : 400m A. Макс проток : 240 L/H Max Главата(лифт на висина) : 3 M. Бучава : Вода доказ класа : IP68(може да се подводните инсталиран). Животен век : Повеќе од 20000hrs. Напојување : Соларен панел, DC електрични извор, батеријата. Големина : 5.5 cm x 3.4 х 4.1 cm. Кабел Должина : 45см Количина : 1 PC Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!! Пакетот вклучува : 1 x 12 V DC Brushless Пумпа за Вода


Карактеристики на производот

Бренд Име:
SAILFLO
Извор На Енергија:
Полнење
Фиксна Форма:
Се Откажам
Материјал:
Метал
Напон:
other

Поврзани производи