• Цената е намалена.
  • Свеж
DC5V 1m WS2812B RGB поединечно addressable Smart LED пиксели лента,Црно/Бела ПХБ 60 led диоди/m WS2812 IC Водоотпорен DC 5V

DC5V 1m WS2812B RGB поединечно addressable Smart LED пиксели лента,Црно/Бела ПХБ 60 led диоди/m WS2812 IC Водоотпорен DC 5V

 
DEN 239.52
DEN 228.00

Стока
Во продавницата


Карактеристики :
100% сосема нов и висок квалитет
Заштеда на енергија и заштита на животната средина.
Висока осветленост 5050 SMD LED светло лента.
Единството на светлината, мека сјај во ред, богати бои.
Ниска потрошувачка на енергија, висок интензитет.
Тешко да шок скршени, удобен транспорт.
Одговара на RGB контролер и енергија на снабдувачот систем.
Широк агол на гледање.
Апликации :
1) светне шарени дома живот, DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци.
2) Хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапи употреба.
3) Архитектонски декоративни осветлување,Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency.
4) Нашироко се применуваат во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлување.
5) се Применливи за автомобили & Авион модел декорација, контурата осветлување или граница.
Спецификации :
Multicolor WS2812 B LED лента
Ширина : 10мм
LED Type : SMD 5050
LED Количина : 1 M 60 LED
Работен Напон : DC 5v
FPC Боја : Црна/Бела
Достапни Боја : Целосна боја
ИП Одделение : Не-Водоотпорен
Оперативен Температура : -20~+45 степени.
Пакетот вклучува :
1 x WS2812 B LED лента светлина
Почитувани пријатели, ако вашата цел повеќе од $5, Aliexpress нема да дозволи ни испрати пакет со тоа што не се достапни за следење информации превозот метод (како Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус, 4 PX Сингапур Пост НП Pro). Па ве молиме изберете Кина Пост Воздух Mail/Ali Express Стандард на Превозот, ако вашата цел повеќе од $5. Или pls сплит вашата нарачка, можете да поднесете повеќе од 2 наредби, бидете сигурни дека вашиот секоја цел помалку од $5 за да бидете сигурни дека вашиот секоја цел помалку од $5, Русија помалку од $2. Ве молиме изберете Кина Пост Воздух Mail/Ali Express Стандард на Превозот, ако сакате целосна следење на информации. Ви благодариме за вашата поддршка!
Драг пријател, Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви овозможи со најдобра услуга на клиентите.Ви благодариме за вашиот поддржува!


Карактеристики на производот

боја:
Повеќе
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,FCC,CCC
LED Чип Модел:
SMD5050
Бренд Име:
diymore
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Енергија:
Префрлете
Број На Модел На:
6V 12V 24V 28V 3А
Водоотпорен:
Yes
Боја Temp(К):
RGB
Напон:
5V
Спецификации (монистра светлина / m):
60/m
Потрошувачка на енергија (W/m):
18W/m
Мерен Опсег:
ве молиме проверете настава

Поврзани производи