• Цената е намалена.
  • Свеж
Intel atom fanless N2800 плоча на windows 7 вграден систем одбор NM10 чипсет мини-itx Ѕид плоча

Intel atom fanless N2800 плоча на windows 7 вграден систем одбор NM10 чипсет мини-itx Ѕид плоча

 
DEN 8064.00

Стока
Во продавницата

Ние сме секогаш подготвени за нови пријатели и нови бизнис можности.cn (Alibaba)
http : //www.86 GHz L2 1 MB Чипсет : Intel Atom N2800 + Intel NM10 bios-от : AMI EFI 16 Mbit Меморија : одбор паста 2 G меморија, DDR3 меморија слот, најголемата поддршка за 4 G. е професионална производител на матични плочи,индустриски панел КОМПЈУТЕР,industroal PC и син.
Профил на компанијата :
Шенжен Ling Џијанг Компјутер Technology CO. 3, поддршка 2 × SATA, 1 × MSATA 4, поддршка 6 × RS-232, 2 × LAN, 1 × VGA, 1 × HDMI, 6 × USB, 1 × GPIO, 1 × PS2. 5, поддршка 18/24/48 Малку LVDS, 4/5/8 линија на екранот на допир. 1, NM10 чипсет, одборот N2800 processor 2, одборот паста 2 G меморија, DDR3 меморија слот. 8, DC напојување, широк притисок 9 ~ 25 V.По примени. Нашите производи имаат освоено високи пофалби од купувачите низ целиот свет.86 Ghz)
Bios-от
AMI
Графика
Интегрирани Intel(R) GMA 3600
Систем Чипсет 1
Intel ICH10-M+Intel Atom D2550
Систем Чипсет 2
Intel ICH10-M+Intel Atom N2800
Системската Меморија
1x DIMM, Max 4 GB DDR3 1333/1066,2 GB RAM меморија качи
Графички Интерфејс
Интегрирани на Intel(R) Атом D2550/N2800,24-bit сигнал канал LVDS поддршка HDMI, VGA
Ethernet Контролер
2x RJ-45, Gigabit Ethernet_RTL8111 E
I/O Чипсет
ИТЕ 8718 F/HX-L
Сериски
6 х RS232(1x RS232/422/485), пристаништа(6x Rs485)
USB
6 x USB порти, USB 2.
Процесор
Одборот на ПРОЦЕСОРОТ intel atom N2800/D2550 (1. За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.Ве молиме да оставите позитивен фидбек или 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашите производи и нашите услуги. Ние сме специјализирани во Истражување,Проектирање,Производство,Assembing и извоз на индустриски компјутери. Сите производи се тестирани 100% оригинални нови и тестирани и пред пратката.
Контакт информации :
Тел : +86-13641453873
Skype : lingjiang8819
Компанијата Веб-страница : http : //www.48 KG
Зошто и вие треба да изберете Lingjiang Компјутер :
Шенжен Lingjiang Компјутер Ltd.Со нетрпение очекувам да на повисоко ниво на вклученост и поддршка на бизнис партнери да работат заедно за подобро утре!
Време на испорака & превозот начин :
Време на испорака : 2-3 дена по исплата потврди (врз Основа на мали цел)
Превозот : EMS, DHL, TNT, хонг конг Пост, Кина Пост, итн
Гаранција И Повратни Информации :
1. 6, поддршка 2 × MPCIE слот за експанзија, со SIM картичката седиште. перформанси : - CPU : Intel Atom N2800 1.Имаме 6 години искуство во оваа област и имаат добра репутација во оваа област. 12 месеци гаранција,не грижете се.
Примена Опсег :
Механички автоматизација, медицинска опрема, да играат игри, ПОС машина, автоматски сервис и интелигентни мало,Мобилни возило-монтирани компјутер решение.,LTD е основана во 2002 година.BTW, кога производот се врати на нас, ве Молиме наплаќаат такси превозот со себе.0 компатибилен
Чувар Тајмер
1~256 нивоа
Клучни Карактеристики
Поддршка за dual-core Intel Atom D525/N2800; 2x Gb E, 6x COM, 6x USB
I/O Конектори
Предната Страна I/O
2 x USB Тип-А Receptacle
1 x Моќ/HDD LED
1 x Моќ Копчето за Ресетирање
1 x Моќ на Копчето
1x HDMI
2 x RJ-45(10/100/1000 Mbps)
1x Com
Одборот I/O
1 x VGA 15 P DSUB (машки)
5 х RS232
4 x USB Тип-А Receptacle
Механички и животна Средина
Димензии (L x W)
155x117
Гаранција
3 години
Моќност
+12 V DC ВО (Lockable, Моќ Џек)
Нето Тежина (кг)
0.
Сите е-пошта и пораки ќе бидат одговорени со 1 работен ден.Нашите главни линии на производи : Индустриски Вградени PC;Индустриски Панел PC;Индустриски Плоча на КОМПЈУТЕР;Индустриски Полна Големина Картичка;Firewall Машина и така натаму.ве молиме не го отвори спорот без комуникација.
Ние сме добро признати и прифатени од страна на поголем број на клиенти. Ако имате било какви прашања со нашите производи и услуги,ве молиме слободно контактирајте со нас пред да остави негативни повратни информации.com/ (Кинески)
http : //www.asp (англиски).
Intel atom fanless n2800 плоча на windows 7 вграден систем одбор NM10 чипсет мини-itx Ѕид плоча
Карактеристики :
2 G меморија, 6 сериски порти (com1 RS232 / 422/485 опционално), изградена-во допир за контрола на чип, поддршка на 4-жица, 5-жица, 8-wire resistive touch screen, dual Lan порта, широк напон 7-25 V напојување, fanless топлина, sptional 24-битна LVDS.


Карактеристики на производот

Пакет:
Yes
Тип:
Вградени Индустриски Плоча
Бренд Име:
Ling Џијанг
Број На Модел На:
PCM3-N2800
Тип Socket:
Socket 478
Процесор:
Одборот на ПРОЦЕСОРОТ intel atom N2800
меморија:
2GB RAM меморија качи
Сериски:
6xRS232
Ethernet Контролер:
2x RJ-45, Gigabit Ethernet_RTL8111E
Производи Статус:
Акции
6 COM порти :
RS232 / 422/485 факултативна
Оперативен Систем:
поддршка Win7, win10, XP, linux
lan:
2xLAN

Поврзани производи