• Цената е намалена.
  • Свеж
За LP154WX5-TLA1 LTN154AT07 М. RT2270 LCD/LED Контролер Возачот Одбор 1280x800 LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп Нови Замена VGA

За LP154WX5-TLA1 LTN154AT07 М. RT2270 LCD/LED Контролер Возачот Одбор 1280x800 LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп Нови Замена

 
DEN 1051.20
DEN 999.00

Стока
Во продавницата


П : Како да го најдам мојот LCD број на модел и број на верзија ?
A : Нормално етикетата на LCD грб вклучува информации како што се LCD модел и број на верзија.И резолуцијата е до 1920x1080. За врати пратката ве молиме контактирајте со нас преку e Bay со снабдување ни реден број и причината за враќање (Return
прифатливи до 15days откако ќе ги примите објект Наплата ќе се издаде во рок од 1-2 работни дена по приемот на врати објектот
Ве молиме контактирајте со нас (e Bay Пораки приоритетни) и ни овозможи да го направи тоа право ако имате било какви прашања со вашата нарачка.3 ЕДЕН адаптер :
12 VDC 4.
*Да се применуваат со DC 12 V моќност
* Целосно поврзување на полнење. RT2270 е со интерфејс шоу во подолу :
Одбор Големина : 4.
* Бидејќи возачот и напон варира од различни Екраните, ве молиме да не било промена џемпери на табла, или со користење на комплет за
други LCD со различен број на модел , инаку може да се оштетат вашиот LCD.
*Според горенаведените управувана начин , потоа да го исклучите снабдувањето со електрична енергија, Поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола
(поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете го VGA влезниот сигнал ( Стандардна VGA текст ) . RT2270 може да ги поддржи динамичен контраст контрола,приклучок за слушалки влез и Дигитален контрола на јачина на звук истовремено.
Ние ќе ви одговори на сите прашања од крајот на наредниот работен ден. Тие не се вклучени во комплетот.0 ЕДЕН адаптер :
Инсталирајте Совети :
* Чувајте го грб далеку од метални предмети кога моќта се применува, или тоа може да предизвика краток-намалување или оштетување на главната IC.
Тука е насобраните LCD сет :
Сега уживајте во успехот на DIY монитор, нашиот професионален инженер секогаш ќе биде среќен да се помогне
ако има било какви прашања, ви благодариме!
Исто така можете да го погледнете ја нашата видео водич на youtube, ви благодариме!
Линкот на воведе :
Ние се грижиме вашите потреби
Ние го прифатат плаќање преку Зачувам, можете да платите со вашата кредитна картичка или дебитна картичка преку Зачувам. Тоа може да го поддржи LED/LCD панели кои резолуција е до 1920x1080
М.
Нашите услуги на клиентите претставници одговори на прашања преку e Bay систем за пораки дневно на работни дена.
Ова е одличен сет на лесен и повторното LCD контролер за полнење која се користи за да се претвори во неискористени LCD панел во десктоп компјутер/PC
следи. RT2270 е следи одбор за контрола.71 во(Ж)
спецификација на контролорот одбор
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете порака на вашиот LCD модел и верзија кога ќе се направи исплата ,ви благодариме !
Пакетот Вклучува :
1x LCD/LED Контролер Одбор ( М RT2270)
1x CCFL Invertor Одбор
1x Тастатура со Кабел
1x LVDS Кабел
Купувачот Совети :
Ве молиме бидете сигурни дека за вертикална и хоризонтална возач во вашиот LCD уште работи,овој одбор не може да го поправам ако тоа не функционира.
Ако на LCD панелот е осветлена, тоа значи дека осветлувањето на LCD работи, тогаш можете да го исклучете го моќ.
Нашиот работен ден(понеделник - Петок-ден) :
ДОН : 9 СУМ - 6 ЧАСОТ RU : 4 ЧАСОТ - 1 ЧАСОТ
О : 11 AM - 8 ЧАСОТ ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 1. Ве молиме да се консултирате со нас ако имате било какви други
прашање или сакате да ги користите за полнење за други LCD панел. RT2270 е LCD одбор за контрола, таа го поддржува меѓу 14 и 19 инчен LCD
панел со еден /dual LVDS интерфејс.
Опис :
М. Или тоа е многу интересно
нешта да се направи следи успешно со себе.
Ве молиме да обрнете atte ntion на работната понуда за контролер одбор како следново :
S upply како лево слика покажа дека може да работи, но вистинскиот не!!
* Да се заштити овој одбор од оштетување, висок квалитет адаптер е препорачуваме, можете да купувате од нашата продавница, како и со
кликнете подолу линкови :
12 VDC 3. RT2270 може да се синхронизира со компјутерот автоматски.
Во Комбинација Испорака
За мулти-објект нарачки, ве молиме да НЕ се изврши уплата до вас имаат освоено сите предмети што сакаат да се комбинираат.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1280x800
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Влезни порти:
VGA
компатибилни модели 1:
LP154WX5-TLA1 LTN154AT07
компатибилни модели 2:
QD15TL04 QD15TL02
компатибилни модели 3:
B154EW02 V7 LP154WX4-TLC3
Земја/Регион на Производство:
Кина

Поврзани производи