• Цената е намалена.
  • Свеж
VGA+DVI За LP154WX5-TLA1 LTN154AT07 М. RT2261 LCD/LED Контролер Возачот Одбор 1280x800 LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп

VGA+DVI За LP154WX5-TLA1 LTN154AT07 М. RT2261 LCD/LED Контролер Возачот Одбор 1280x800 LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп

 
DEN 1153.92
DEN 1096.00

Стока
Во продавницата

Ако примите некој предмет кој не е во состојба како што е опишано, ние веднаш ќе ви обезбеди на наплата или замена Доколку вашиот објект не одговара или не сакате, можете да го вратите за еден наплата (помалку превозот).
Во Комбинација Испорака
За мулти-објект нарачки, ве молиме да НЕ се изврши уплата до вас имаат освоено сите предмети што сакаат да се комбинираат. RT2261 е со интерфејс шоу во подолу :
Одбор Големина : 4.
* Ве молиме цел директно ако вашиот LCD број на моделот е иста како нашата наслов, или ве молиме да ни оставите порака со вашиот LCD
модел и верзија кога ќе се нарачување.
Нашите услуги на клиентите претставници одговори на прашања преку e Bay систем за пораки дневно на работни дена.
*Според горенаведените управувана начин , потоа да го исклучите снабдувањето со електрична енергија, Поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола
(поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете го VGA или HDMI или DVI влезниот сигнал( Стандардна VGA влез,
ве молиме да го користите копчето копчиња да се префрлат за DVI влез) .
LCD не може да биде осветлена ако моќ тековната не се применува, како што е наведено.3 ЕДЕН адаптер
12 VDC 4. RT2261 е LCD одбор за контрола, таа го поддржува меѓу 14 и 19 инчен LCD
панел со еден /dual LVDS интерфејс. Целосна детали на нашата политика на враќање се вклучени
за секој производ детали страница.
*Да се применуваат со DC 12 V моќност
* Целосно поврзување на полнење.
Ве молиме да обрнете atte ntion на работната понуда за контролер одбор како следново :
S upply како лево слика покажа дека може да работи, но вистинскиот не!!
* Да се заштити овој одбор од оштетување, висок квалитет адаптер е препорачувам
12 VDC 3. Ве молиме да се консултирате со нас ако имате било какви други
прашање или сакате да ги користите за полнење за други LCD панел.
* линк клучните копчето одбор, (започнува од левата страна, и остави некои пиновите на правото празно), и поврзете инверторот со контролер
одбор, а потоа Поврзете 12 V DC моќност до одборот за LCD CCFL осветлување светилка тест. Или тоа е многу интересно
нешта да се направи следи успешно со себе.
Ние ќе ви одговори на сите прашања од крајот на наредниот работен ден.71 во(Ж)
спецификација на контролорот одбор
Купувачот Совети :
Ве молиме бидете сигурни дека за вертикална и хоризонтална возач во вашиот LCD уште работи,овој одбор не може да го поправам ако тоа не функционира.
Ако на LCD панелот е осветлена, тоа значи дека осветлувањето на LCD работи, тогаш можете да го исклучете го моќ.3 ЕДЕН текст моќ за LCD екран со големина под 17inch, и DC12 V 4А-за LCD меѓу 17 до 22 инчи.
Тука е насобраните LCD сет :
Сега уживајте во успехот на DIY монитор, нашиот професионален инженер секогаш ќе биде среќен да се помогне
ако има било какви прашања, ви благодариме!
Исто така можете да го погледнете ја нашата видео водич на youtube, ви благодариме!
Линкот на воведе :
Пакетот Вклучува :
1x LCD/LED Контролер Одбор ( М RT2261)
1x CCFL Invertor Одбор
1x Тастатура со Кабел
1x LVDS Кабел
Ние се грижиме вашите потреби
Ние го прифатат плаќање преку Зачувам, можете да платите со вашата кредитна картичка или дебитна картичка преку Зачувам.
* Ве молиме да се подготви VGA кабел и DVI кабел и адаптер за контролорот одбор сте го купиле.0 ЕДЕН адаптер
Инсталирајте Совети :
* Чувајте го грб далеку од метални предмети кога моќта се применува, или тоа може да предизвика краток-намалување или оштетување на главната IC. Тие не се вклучени во комплетот.И резолуцијата е до 1920x1080. Ако LCD не
не осветлена, тогаш осветлувањето е скршен, ќе треба да го замени светилки.
Ракување & Превозот Време
Ракување со Времето : 1 бизнис дена
Превозот Време : 11-3 0 работни дена
Ние стоиме зад сите наши производи со 30 ден парите назад гаранција.
VGA+DVI За B154 EW02 V7 LP154 WX4-TLC3 М. RT2261 LCD/LED Контролер Возачот Одбор 1280x800 LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете порака на вашиот LCD модел и верзија кога ќе се направи исплата ,ви благодариме !
Ова е одличен сет на лесен и повторното LCD контролер за полнење која се користи за да се претвори во неискористени LCD панел во десктоп компјутер/PC
следи.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1280x800
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Влезни порти:
vga dvi
компатибилни модели 1:
LTN154X3-L03 LP154W01
компатибилни модели 2:
B141EW04 V4 QD14TL02
компатибилни модели 3:
LP154WX4-TLCA CLAA154WB03AN
Земја/Регион на Производство:
Кина
Објектот:
контролор возачот одбор

Поврзани производи