• Цената е намалена.
  • Свеж
Marloo За Џип АТВ SUV Jeep Брод Камион LED Светло Бар 32 Инчен 240W Dual-mode светилки drl / Ноќ Возење Светлината LED Место Светло Автомобил Бар

Marloo За Џип АТВ SUV Jeep Брод Камион LED Светло Бар 32 Инчен 240W Dual-mode светилки drl / Ноќ Возење Светлината LED Место

 
DEN 6011.52
DEN 5411.00

Стока
Во продавницата


Marloo За Џип АТВ SUV Jeep Брод Камион LED Светло Бар 32 Инчен 240 W Dual-mode светилки drl / Ноќ Возење Светлината LED Место Светло Автомобил Бар
Пакет : 1 buc Led Светло Бар
Спецификации
. LED Моќ : 240 W,Интензитет : 19200 LM
( 5w чипови, висока зрак , 3w чипови ниска зрак : 150w+90w)
. Оперативен Напон : 10-30 DC
. Водоотпорен го оценувате : IP 67
. 30pcs*5w+30pcs*3w висока intensity CREE LED диоди
. Телото Боја : Црна,Бела
. Температура на бојата : 6000 K
. Материјал : Diecast алуминиум домување
. Леќа материјал : стакло Toughed
. Монтажа Заградата : Алу фирма заградата
. Зрак : Потопот зрак шема(60 степен),
30 degee место зрак факултативна
. 30000 часа погоре живот време
. Димензии : 32.2 инчен
Апликации :
Off Road Осветлување : АТВ, UTV, ЏИП, Автомобили, Мотокар, Возови, Брод,Камион, Приколка,Џипови, 4x4, Внатрешно осветлување, итн.
Други Осветлување : Багер, Кран, Рударство, Трактор, Harvester, Жито Вежба, Трева, Snowplow, Dozer, Патот Ролери, Оган мотор, Спасување Возилото, Градежништвото итн.
Апарати За Домаќинство Осветлување : Градина, Двор, Гаража, Затворен Осветлување. (Забелешка : Користете напонски трансформатор/конвертор за конвертирање на единици на AC 110-120 V да DC 12 V за внатрешна употреба.)
Ноќно Возење :
Светилки drl :
1. Ние ќе ги испрати сите стоки, како е можно поскоро .
2. Ние само на превозот да се потврди цел адреси.Вашата цел адресата мора да одговара на вашиот превозот адреса.
3. Русија клиенти ве молиме бидете сигурни дека примачот име напишете го во Три Збора & Полно Име.
4. Ако изберете брза испорака DHL да ја пратите пратката, ве молиме известете некој производ вредности.
Ако не се обезбеди, што ќе напишете пониски invoive(Можеби 15 ДОЛАРИ, или 20 ДОЛАРИ ) за да вашата земја царинската ви помогне да платат помалку данок такса.
ние одбиваат да плаќаат данок предизвикани спорови и се врати стоката. Ви благодариме за вашата поддршка!


Карактеристики на производот

Температура На Боја:
6000K
Тип:
Светлината Бар
Зрак Агол:
место
Ingress Protection:
IP67
Бренд Име:
marloo
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Wattage:
240W
Работна температура:
-30-45
Должина:
32 Inch
Позиција:
страни
Редови:
Единствен ред
Обликот:
Директно
степен:
150
Име:
240W 32 Инчен Led Светло Бар
Вати:
240 W
Напон:
12v
боја:
Црна
Гаранција:
1 година
Fitment:
За теренски,4x4 ,4WD, АТВ, UTV употреба
Водоотпорен:
IP67
Тип:
led светло бар
домување:
alluminum легура
зрак:
место

Поврзани производи