• Цената е намалена.
  • Свеж
LCD контролер одбор поддршка HDMI DVI VGA АУДИО за 10.1 инчен 1280x720 B101EW01 V0 V1 B101EW01 V2 B101EW02 V0 V1 LCD панел

LCD контролер одбор поддршка HDMI DVI VGA АУДИО за 10.1 инчен 1280x720 B101EW01 V0 V1 B101EW01 V2 B101EW02 V0 V1 LCD панел

 
DEN 1343.52

Стока
Во продавницата

Тоа може да го поддржи LED/LCD панели кои резолуција е до 2048×1152.2А може да ги поддржи динамичен контраст контрола, приклучок за слушалки влез и Дигитален контрола на јачина на звук истовремено.5 VRMS)
МОЌНОСТ
Услов
12 V DC/12 V(изградена)/12 V,5 V(вграден)/12 V,5 V,5 VSB(вграден)
Да Panel
3.
Ве молиме контактирајте со нас ако има било какви проблеми и ние ќе направиме се што е во моја моќ да го поправи тоа.
Сепак, Ако најде било каков проблем, откако доби на стоки на , ве Молиме слободно контактирајте со нашите saleman .
Факултативниот конектори и крај се означени со
ВРВОТ ПОГЛЕД НА М. За Пакување
2 . Пакет се вклучени :
1 x LCD контролер одбор
1 x 1 Ch 6 Малку 40 Иглички LVDS Кабел
1 x 6 Копче на OSD одбор хумор кабел
6. Така ќе може да се увери во квалитетот на нашите производи . Ние не ги обесштетува се врати превозот надомест.3 V/5 V/12 V
Управување со
Режим На Потрошувачката На Енергија
КОПЧЕ ЗА ФУНКЦИЈА
МОЌ,МЕНИ,VOL+,VOL-,СЕ ПРИСПОСОБАТ/ИЗЛЕЗ
4 . Тука е и нашиот погрешно & незадоволни стока политика.Корисничко Упатство
Пакување & Испорака
1. PCB ДИМЕНЗИИ на LCD контролер одбор
Димензија(mm) : 139(L)*58(W)*17(H)
5.
Ние ќе им даде на сите клиент најдобра цена и услуга !!!
Ви благодариме за вашата поддршка и надевајќи се дека ќе уживате во вашата шопинг во нашата продавница !
Ако имате било какви прашања ,молам контактирајте ме,мојот skype е elice. ФУНКЦИЈА на РАСПОРЕД на LCD контролер одбор
Сликата е за повикување само, вистинската точка е стандард. За превозот
Ние ќе испрати стоката, како е можно поскоро . Pleaes слободно контактирајте ја нашата saleman да се добие подобра цена .2 A е следи одбор за контрола, која е погодна за Азија-Пацифик пазарот.
На DHL/UPS/Федекс/4xp : 2-7 дена
Б Сингапур EMS /Кина ЕМС : 15-45 дена
C Сингапур пост воздух пост : 20-60 дена
Ако вашата земја треба преку други превоз за испраќање на стоката, ве Молиме контактирајте со нас за да ви помогнат да се реши транспорт проблем. Синхронизација бара синхрони сигнал кој хоризонтална и вертикална синхронизација се одделени.За Маса цел
Ако сте заинтересирани во нашите производи и сакате да купите голем број од нас .
Lcd контролер одбор комплет поддршка панел модел :
B101 EW01 V0
B101 EW02 V0
B101 EW01 V1
B101 EW02 V1
B101 EW01 V2
Кога ќе не направи сигурни на контролорот одбор комплет дали поддршка на вашиот LCD панел ве молиме разговор со нас во секое време! : )
Опис На Производот
1. За квалитетот
Сите наши производ ќе биде тестирање пред превозот . Ние прифаќаме враќа за замена или рефундирање во рок од 5 дена по приемот на item(s).
Ние ќе бидеме подготвени да се справи со вашиот проблем во прв пат . Реконструкцијата ќе биде на оригиналната цена, и ќе биде донесена во рок од 7 работни дена по приемот на враќање.
Компанијата Информации
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1. ОПШТ ОПИС на LCD контролер одбор
М. Предмети МОРА да бидат во нивната оригинална состојба, не се носат или да се измени. Обично води време треба да биде во рок од три дена ако вашата нарачка не е посебен . За гаранција и да се Врати
Ние ќе им даде на нашите клиенти најдобра по продажба на услуги , Па ние ќе ви ги понудиме една година гаранција за повеќето од нашите производи и професионална техничка поддршка .0 VRMS
АУДИО ИЗЛЕЗ
Зачестеност Одговор
100 Hz~15 KHz ±3d B (1 KHz, 0d B референтен сигнал)
Максимална Излезна моќност
2×1 W(8 ) THD+N
(Напојување : 12 V, Аудио Влез : 0.2А може да се синхронизира со компјутерот автоматски.Функција на Распоред на LCD контролер одбор
ЧИПСЕТ
NT68676(UFG)
ПАЗАРОТ ОБЛАСТ
Азија-Пацифик
OSD LANGUAGE
Поедноставен Кинески, Традиционален Кинески, Англиски, Француски, Германски, Италијански,
Шпански, португалски, Јапонски, корејски (изборен)
ПАНЕЛ
Панел Тип
LED/LCD
Интерфејс
Единствен/Dual LVDS (8bit)
Максимална Резолуција
2048×1152
ВИДЕО ВЛЕЗ
PC-RGB
Формат
До 2048×1152 60 Hz
HDMI
480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p
АУДИО ВЛЕЗ
PC Аудио
Слушалка На Текст
0.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
dower мене
Број На Модел На:
NT68676-caison49
Компатибилен Марка/Модел:
Никој
is_customized:
yes
Компатибилен:
Конзола За Игри
Поддршка:
Dropshipping
Резолуција:
1280x720
поддршка lcd панел големина:
10.1 Инчен
LCD модел:
B101EW02 V1

Поврзани производи