• Цената е намалена.
  • Свеж
7x6 LED Фарови Правоаголна 55W 5x7 Инч Квадратен предните Светла Колекции Стрелка Бела светилки drl и Килибар Подесување Сигнал Одговара Камиони (2 парчиња)

7x6 LED Фарови Правоаголна 55W 5x7 Инч Квадратен предните Светла Колекции Стрелка Бела светилки drl и Килибар Подесување Сигнал

 
DEN 4560.00
DEN 4286.00

Стока
Во продавницата


Вештачки штета не е вклучена во политика на враќање. Трајни возење фарови за камион : имаат висок степен на diecasting алуминиум и премиум PC леќа материјал и имаат анти-треперење функција, со животен век повеќе од 50. Тие се едноставни приклучок во рок од неколку минути, можете да ги видите нашите производи слики како референца или контактирајте со нас.3" (Должина) x 5.
Ви благодариме за разбирањето!
. Во оваа ситуација, ве молиме понуда поврзани документи да помине низ формалностите на царинење, така што ќе може да добијат производи во времето. Нов стил на дизајн, Стрелка Стил Светлина, двете страни има СТРЕЛКА СИГНАЛ лампи, повеќе посебна и многу иновативни мода на нивниот изглед, повеќе заличи од другите, ажурирање на изгледот на вашето возило. Пакетот вклучува : 2 парчиња ЛЕД 5x7 7x6 Инчен Правоаголна фарови (Фарови Instructionsare не се вклучени. Со професионалност и чесност ние ќе се потрудиме да ви понудиме најдобро решение. Ако вашиот објект се скршени во текот на користење, во овој период, ве молиме да ни испратите фотографии или видеа на објектот. Ако не сте задоволни со нашата објекти и услуги, ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди преглед!
Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи или услуги, ве молиме оставете порака. Повеќе Безбедноста : Надградба на вашето возило, тоа го прави на патот повеќе посветла во текот на ноќта за возачот и повеќе видливи за Идване возила од акции светлина.8" (Длабочина) Моќност : 55 W Напон : 12-24 V DC Лумен : Висока Зрачна@8250 LM, Ниска Зрак@4500 LM Домување Материјал : diecasting алуминиумски легури домување во Црно со голема топлина дисипација Работа Температура : -20 C на +80 C Боја Температура Излез : 6000 K Осветленост : H6014, H6052, H6054, 6054 Зрак Тип : Голема Греда(Бела), Ниска Зрак(Бела), Дење Работи Светлина(Бела), Пак Сигнал(Жолто) Приклучок Тип : H4 Приклучок со 2 жици светилки drl/претвори сигнал Светлина врска Водоотпорен : IP67 Леќа : PC Живот : повеќе од 50.
Вашата поддршка и позитивен фидбек е многу важно за нас. Ако фотографии се не доволно јасно или не се во можност да докаже дека LED светилка е дефектен, тогаш видеото е потребно. Испорака до оддалечените области ќе потрае подолго време.
! ИЗВЕСТУВАЊЕ !
Кога стоката се оди преку царината, тоа може да предизвика должност која треба да се плати од страна на корисниците.
Пред да замине на негативни повратни информации, ве молиме контактирајте со нас на прво место.
Доказ за корисникот за LED светла :
Ве молиме да ни испрати јасни фотографии на крушка, покажувајќи со моќ и со исклучување соодветно. Ве молиме да се поврзете на сијалицата до 12 V адаптер и да покаже во видеото што ќе се правилно поврзани LED светилка на власт на глас.
Ве молиме да ни овозможи со вашата целосна адреса, поштенски код , име и презиме и коректно телефонски број за да се осигура вашата пратката може да биде успешно доставени до вашата адреса.5" (Ширина) x 2.н " мали предмети, на темната земја патишта.Како : За Jeep Wrangler YJ 1987-1995 За Jeep Cherokee XJ 1984-2001 За Џип Comanche МЈ 1986-1992 За Патрола Y60 1980-1994 За Dodge Ramcharger 1988-1990 За Dodge Ram меморија Пикап 1990-1993 За Dodge W250 1990-1993 За Dodge Ван 1986-1993 За Chevy Silverado 1985-1987 За Тојота Пикап За Тојота Celica За Тојота Супра За Тојота MR2 За Nissan 240 SX За Автомобили За Chevy K5 палто 89 За Corvette C4 За GMC Safari 93 Функција : Едноставна plug and play, дојде со стандардни H4 приклучокот, безбедно на патот. За било какви други проблеми, ве молиме контактирајте со сервисот.000 часа Високиот Квалитет : со Висок&Ниска температура отпор,led светла запечатени зрак светла, ниска потрошувачка на енергија, тешки LED светилки, со висока енергетска ефикасност и стабилност.000 Часа Апликација : Одговара за сите 5x7 Inch или 7x6 Inch Правоаголна запечатени зрак светла апликации и Камиони со 5x7 Inch запечатени зрак инсталација дупка. Многу голема за забележување на т. Стоките ќе бидат испорачани од Кина од страна на DHL, Fed Ex, UPS-от, ТНТ, EMS, Кина Пост Воздух Парцела, e Packet, CDEK, Aremax, 139 ЕКОНОМСКИ Пакет или други превозот методи за повеќето земји, времето за испорака зависи од дестинацијата и превозот метод, обично е 3~25 дена.


Карактеристики на производот

Тип На Објект:
Извори На Светло
Wattage:
55W
Извор На Светлина:
LED
Напон:
24V
Температура На Боја:
6000K
Лер Зрак Тип:
Комбо
Бренд Име:
ESYAUTO
Чип Собранието Тип:
SMD
Автомобил Марка:
за камион
Автомобил модел:
за камион
димензија:
7.3 (Должина) x 5.5 (Ширина) x 2.8 (Длабочина)
моќност:
55w
Напон:
12-24V DC
Лумен:
Висока Зрачна@8250LM, Ниска Зрак@4500LM
Домување Материјал:
diecasting алуминиумски легури домување во Црно со голема топлина дисипација
Работа Температура:
-20C на +80C
Боја Температура Излез:
6000K
Осветленост:
H6014, H6052, H6054, 6054
Зрак Тип:
Висок Зрак(Бела), Ниска Зрак(Бела), Дење Работи Светлина(Бела), Завртете
Приклучок Тип:
H4 Приклучок со 2 жици светилки drl/претвори сигнал Светлина врска

Поврзани производи