• Цената е намалена.
  • Свеж
(20 парчиња/многу) 200K OHM Топ-прилагодете Јаглерод Составот Еден-чекор Тример Potentiometer.

(20 парчиња/многу) 200K OHM Топ-прилагодете Јаглерод Составот Еден-чекор Тример Potentiometer.

 
DEN 239.52

Стока
Во продавницата


200 K ohm Топ-прилагодете Еден-чекор Тример Potentiometers,
Количина : многу од 20 парчиња.
По повод одбележувањето код : 204 .
Спакувана во пластична кутија.
100% нови.
Ro HS Согласност
***********************************************************
Превозот :
1. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
2. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Политика На Враќање :
Ако објектот е дефектен, ве молиме контактирајте со нас во рок од 30 дена, може да избор пари назад или предмет на размена.
Контакт со нас на :
За било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт. поради временската зона разлики, ние не може веднаш да ти одговорам, но ние и ветуваме да ти одговорам во рок од 24 часа.


Карактеристики на производот

Температурата На Работа:
.
Тип:
Средување На Potentiometer
Номинална моќност:
0.1 вати
Отпор Толеранција:
+/-20%
Технологија:
Јаглерод Состав
Max. Оперативен Напон:
50V
Отпорот:
200K Ohm
Број На Модел На:
VR-RM065/204-20
Состојба:
Нови

Поврзани производи