• Цената е намалена.
  • Свеж
Т. VST59.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор За QD15TL07 QD15TL03 (TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) LVDS повторна употреба со Лаптоп 1280x800

Т. VST59.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор За QD15TL07 QD15TL03 (TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) LVDS повторна употреба со Лаптоп 1280x800

 
DEN 1725.12

Стока
Во продавницата

1" 55" со LVDS
интерфејс и резолуција од 2048x1152, plug & play комплет, треба лемење не е ne eded .0 ЕДЕН адаптер
Инсталирајте Совети :
* Чувајте го грб далеку од метални предмети кога моќта се применува, или тоа може да предизвика краток-намалување или оштетување на главната IC.
* Бидејќи возачот и напон варира од различни Екраните, ве молиме да не било промена џемпери на табла, или со користење на комплет за
други LCD со различен број на модел , инаку може да се оштетат вашиот LCD.
*Да се применуваат со DC 12 V моќност
* Целосно поврзување на полнење.
Во Комбинација Испорака
За мулти-објект нарачки, ве молиме да НЕ се изврши уплата до вас имаат освоено сите предмети што сакаат да се комбинираат. Тоа ги поддржува повеќето на LCD панелот од 12.
Ве молиме да обрнете atte ntion на работната понуда за контролер одбор како следново :
S upply како лево слика покажа дека може да работи, но вистинскиот не!!
* Да се заштити овој одбор од оштетување, висок квалитет адаптер е препорачуваат :
12 VDC 3.
Ракување & Превозот Време
Ракување со Времето : 1 бизнис дена
Превозот Време : 11-3 0 работни дена
Ние стоиме зад сите наши производи со 30 ден парите назад гаранција.
*Според горенаведените управувана начин , потоа да го исклучите снабдувањето со електрична енергија, Поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола
(поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете го VGA или HDMI или DVI влезниот сигнал( Стандардна VGA влез,
ве молиме да го користите копчето копчиња да се префрлат за HDMI / DVI влез) .
* Ве молиме цел директно ако вашиот LCD број на моделот е иста како нашата наслов, или ве молиме да ни оставите порака со вашиот LCD
модел и верзија кога ќе се нарачување. Целосна детали на нашата политика на враќање се вклучени
за секој производ детали.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор За QD15 TL07 QD15 TL03 (TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) LVDS повторна употреба со Лаптоп 1280x800
Ова е одличен сет на лесен и повторното LCD контролер за полнење која се користи за да се претвори во неискористени LCD панел во десктоп компјутер/PC
следи.
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете порака на вашиот LCD модел и верзија кога ќе се направи исплата ,ви благодариме !
Опис :
Т. Или тоа е многу интересно
нешта да се направи следи успешно со себе.67 во(Ж)
спецификација на контролорот одбор
Купувачот Совети :
Ве молиме бидете сигурни дека за вертикална и хоризонтална возач во вашиот LCD уште работи,овој одбор не може да го поправам ако тоа не функционира. Ако LCD не
не осветлена, тогаш осветлувањето е скршен, ќе треба да го замени светилки.03 со главниот чип TSUMV59 XU или TSUMV59 XE. Тоа ќе биде изненадување дека вашиот неискористени LCD ќе биде на добар употреба, и веќе се отпад.
Ние ќе ви одговори на сите прашања од крајот на наредниот работен ден.
Тие не се вклучени во комплетот. VST59 е аналогни ТВ одбор за контрола,која е погодна за Азија-Пацифик и Средниот Исток пазарот.Тоа може да го поддржи помалку од
22 инчен LCD панели wiich резолуција е до 2048 X1152.3 ЕДЕН текст моќ за LCD екран со големина под 17inch, и DC12 V 4А-за LCD меѓу 17 до 22 инчи.
Ако на LCD панелот е осветлена, тоа значи дека осветлувањето на LCD работи, тогаш можете да го исклучете го моќ.
* Овој одбор бара DC 12 V 3.03 поддршка шест видови на главниот чип : TSUMV29 LU, TSUMV29 LE, TSUMV39 LU, TSUMV39 LE,TSUMV59 XU, TSUMV59 XE,
разликите се во следната табела.
Тука е насобраните LCD сет :
Сега уживајте во успехот на DIY монитор, нашиот професионален инженер секогаш ќе биде среќен да се помогне
ако има било какви прашања, ви благодариме!
Исто така можете да го погледнете ја нашата видео водич на youtube, ви благодариме!
Линкот на воведе :
Пакетот Вклучува :
1x LCD/LED Контролер Одбор ( Т VST59)
1x CCFL Invertor Одбор
1x Тастатура со Кабел
1x LVDS Кабел
Ние се грижиме вашите потреби
Ние го прифатат плаќање преку Зачувам, можете да платите со вашата кредитна картичка или дебитна картичка преку Зачувам.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1280x800
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Влезни порти:
HDMI ТВ VGA АУДИО
компатибилни модели 1:
N141I3-L02 LP141WX3-TLN1
компатибилни модели 2:
LTN154XA-L01 CLAA154WB05AN
компатибилни модели 3:
LP154WX4-TLC1 B154EW08
Земја/Регион на Производство:
Кина

Поврзани производи