• Цената е намалена.
  • Свеж
За Хонда CBR1100XX CBR 1000XX (Супер Blackbird) 1997-2003 2001 2002 Motocycle Задна Кочница Господар Цилиндричен Резервоар Капа и Маска

За Хонда CBR1100XX CBR 1000XX (Супер Blackbird) 1997-2003 2001 2002 Motocycle Задна Кочница Господар Цилиндричен Резервоар Капа

 
DEN 709.92
DEN 589.00

Стока
Во продавницата


Здраво,ве молиме Двојно проверете ги вашите мотоцикл модел и годината според Подолу опис Модели
Тоа е многу importanct!
Го заменува вашиот круг 52 мм ОЕМ Кочница Господар Цилиндар Течност Капа.Може да се спореди со Nissin Капа. Инсталирање со вашиот постоечки ОЕМ компоненти (Плоча, Дијафрагмата). Сместување : Елоксирани, ЦПУ Палка Алуминиум Достапни Боја : Црна, Црвена Зелена,Златна,Гери,Sliver,Сина Забелешка : Тоа е Задна Кочница Господар Цилиндар Покрие капа, Не Фронт За Хонда : 97-03 CBR1100 XX (Супер Blackbird) Ласерски Врежано Логото : CBR1100 XX Инсталирате Белешки : Отстраните вашиот постоечки капа. Ако Дијафрагмата и Плоча излезе, кога отстранување на старите капа : Прво, замена на дијафрагмата назад во резервоарот. Второ,место на Плоча на врвот на Дијафрагмата. На крајот, завртка на нови капа. **ЗАБЕЛЕШКА** не ставајте компоненти во ззп и да се обиде да го инсталирате, вие може да го оштетат на Дијафрагмата.


Карактеристики на производот

Тип На Објект:
Опфаќа & Украсни Украси
Име На Модел:
JZXMGM-218F
Бренд Име:
RiderJacky
Објектот Тежина:
860g
Motobike Направи:
Хонда
Материјал Тип:
CNC-машински 6061 алуминиум
Објектот Ширина:
0inch
Објектот Висина:
0inch
Објектот Должина:
0inch
боја:
Црна, Црвена Зелена,Златна,Гери,Sliver,Сина
Fitment:
За Хонда CBR1100XX (Супер Blackbird) 1997-2003

Поврзани производи