• Цената е намалена.
  • Свеж
За B170PW06 V. 2 N170C2-L02 Т. VST59.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор (TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) LVDS повторна употреба со Лаптоп 1440x900

За B170PW06 V. 2 N170C2-L02 Т. VST59.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор (TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) LVDS повторна употреба со Лаптоп

 
DEN 1724.64
DEN 1638.00

Стока
Во продавницата

0 ЕДЕН адаптер
Инсталирајте Совети :
* Чувајте го грб далеку од метални предмети кога моќта се применува, или тоа може да предизвика краток-намалување или оштетување на главната IC.
* Овој одбор бара DC 12 V 3.3 ЕДЕН текст моќ за LCD екран со големина под 17inch, и DC12 V 4А-за LCD меѓу 17 до 22 инчи.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор (TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) LVDS повторна употреба со Лаптоп 1440x900
Ова е одличен сет на лесен и повторното LCD контролер за полнење која се користи за да се претвори во неискористени LCD панел во десктоп компјутер/PC
следи. 2 N170 C2-L02 Т.
Ако на LCD панелот е осветлена, тоа значи дека осветлувањето на LCD работи, тогаш можете да го исклучете го моќ.
Ракување & Превозот Време
Ракување со Времето : 1 бизнис дена
Превозот Време : 11-3 0 работни дена
Ние стоиме зад сите наши производи со 30 ден парите назад гаранција.
*Според горенаведените управувана начин , потоа да го исклучите снабдувањето со електрична енергија, Поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола
(поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете го VGA или HDMI или DVI влезниот сигнал( Стандардна VGA влез,
ве молиме да го користите копчето копчиња да се префрлат за HDMI / DVI влез) . Тоа ги поддржува повеќето на LCD панелот од 12.
Ние ќе ви одговори на сите прашања од крајот на наредниот работен ден.
* Бидејќи возачот и напон варира од различни Екраните, ве молиме да не било промена џемпери на табла, или со користење на комплет за
други LCD со различен број на модел , инаку може да се оштетат вашиот LCD.
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете порака на вашиот LCD модел и верзија кога ќе се направи исплата ,ви благодариме !
Опис :
Т. VST59 е со интерфејс шоу во подолу :
Одбор Големина : 7.
Тие не се вклучени во комплетот.
За B170 PW06 V.Тоа може да го поддржи помалку од
22 инчен LCD панели wiich резолуција е до 2048 X1152. Тоа ќе биде изненадување дека вашиот неискористени LCD ќе биде на добар употреба, и веќе се отпад.
* линк клучните копчето одбор, (започнува од левата страна, и остави некои пиновите на правото празно), и поврзете инверторот со контролер
одбор, а потоа Поврзете 12 V DC моќност до одборот за LCD CCFL осветлување светилка тест.67 во(Ж)
спецификација на контролорот одбор
Купувачот Совети :
Ве молиме бидете сигурни дека за вертикална и хоризонтална возач во вашиот LCD уште работи,овој одбор не може да го поправам ако тоа не функционира. VST59 е аналогни ТВ одбор за контрола,која е погодна за Азија-Пацифик и Средниот Исток пазарот.
Ве молиме да обрнете atte ntion на работната понуда за контролер одбор како следново :
S upply како лево слика покажа дека може да работи, но вистинскиот не!!
* Да се заштити овој одбор од оштетување, висок квалитет адаптер е препорачуваат :
12 VDC 3. Или тоа е многу интересно
нешта да се направи следи успешно со себе.
* Ве молиме цел директно ако вашиот LCD број на моделот е иста како нашата наслов, или ве молиме да ни оставите порака со вашиот LCD
модел и верзија кога ќе се нарачување.3 ЕДЕН адаптер
12 VDC 4.
Во Комбинација Испорака
За мулти-објект нарачки, ве молиме да НЕ се изврши уплата до вас имаат освоено сите предмети што сакаат да се комбинираат.1" 55" со LVDS
интерфејс и резолуција од 2048x1152, plug & play комплет, треба лемење не е ne eded .03 со главниот чип TSUMV59 XU или TSUMV59 XE. Ако примите некој предмет кој не е во состојба како што е опишано, ние веднаш ќе ви обезбеди на наплата или замена Доколку вашиот објект не одговара или не сакате, можете да го вратите за еден наплата (помалку превозот).
LCD не може да биде осветлена ако моќ тековната не се применува, како што е наведено. Ве молиме да се консултирате со нас ако имате било какви други
прашање или сакате да ги користите за полнење за други LCD панел. Ако LCD не
не осветлена, тогаш осветлувањето е скршен, ќе треба да го замени светилки.
П : Како да го најдам мојот LCD број на модел и број на верзија ?
A : Нормално етикетата на LCD грб вклучува информации како што се LCD модел и број на верзија.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1440X900
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Влезни порти:
HDMI ТВ VGA АУДИО
компатибилни модели 1:
LP171WP4(TL)(Б1) LTN170X2-L02
компатибилни модели 2:
B170PW06 LP171WP4-TLN1 TL02
компатибилни модели 3:
LP171WP4(TL)(N2) LP171W01(А4)
Земја/Регион на Производство:
Кина

Поврзани производи