• Цената е намалена.
  • Свеж
MASTECH MS6900 higrometre Мини Дигитален Влага Метар Дрво/ Дрво/Бетонски Згради Влажност Тестер со LCD Дисплеј

MASTECH MS6900 higrometre Мини Дигитален Влага Метар Дрво/ Дрво/Бетонски Згради Влажност Тестер со LCD Дисплеј

 
DEN 1458.24
DEN 1385.00

Стока
Во продавницата

Mastech MS6900 е материјал влага, температура, влажност и сите-во-едно мулти функции метар. На метар е прекрасен за мерење на влага од дрво и бетонски згради.
Карактеристики :
Влага Мерење од 0% до 90%
Температурата и Релативната Влажност на Мерење на
Податоците се Одржи и да се Прикаже Назад Светлина
Maximun и minimun вредности пребарување функцијата
LCD Дисплеј, влага бар екранот
Единици се префрлите
Автоматско исклучување по 10 минути без никакво копче е притиснато
Здрав изградба,лесно да се носат
Спецификации :
Батерии : 2 * 1.5 V AAA (не се вклучени)
Производ Големина : 130 * 55 * 29mm
Производ Тежина : 140g
Електрична Спроводливост (Отпор Сензор) Опсег : 0.0~60.0%;
Температура (Сензор На Температура) Опсег : -10.0~50.0°C (14.0~122.0°F)
Земање мостри Стапка : вода 0.5 S/време, температура и влажност : 1.5 S
Единици :
Материјал Влага : %
Средина Влажност : %,СБ,ТД
Средина Температура : C, F
Материјали Влага Опсег :
Материјал 1 : Бука, Spruce, Larch, Бреза, Цреша, Орев 8.5~60.0%
Материјал 2 : Даб, Cedar, Јавор, Пепел Дрво, Ситигруп, Tamarisk 6.8~53.4%
Материјал 3 : Мазнење Цемент, Бетон 0.9~24.5%
Материјал 4 : Anhydrite Screed 0.0~12.2%
Материјал 5 : Цемент Малтер 0.7~9.2%
Материјал 6 : Вар Малтер, Гипс 0.5~11.1%
Материјал 7 : Тула 0.0~17.8%
Резолуција :
Материјал Влага : 0.1%
Температура : 0.1 C,0.1 С
Влажност : 0.1%
Точност (се изврши под температура од 25 C) :
Спроводливост : ±2%
Температура : ±2 C(-10 C~+50 C)
Влажност : ±5%(10..90%)
Пакет Големина : 15.5 * 7.5 * 5.5 cm / 6 * 3 * 2.1 во
Пакет Тежина : 196g/6.9 оз
Пакет Листата :
1 * Mastech MS6900 Професионални Мини Дигитален Влага Метар
1 * Caryring Торба
1 * Упатство


Карактеристики на производот

Бренд Име:
MasTech
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитални
Со Светлото Или Не:
No
Број На Модел На:
MS6900

Поврзани производи