• Цената е намалена.
  • Свеж
Целосна 5D Diy Daimond Сликарство Крст-бод Делфин неколку 3D Дијамант Сликарство Rhinestones Слики Везови Животни Оркестарот

Целосна 5D Diy Daimond Сликарство Крст-бод Делфин неколку 3D Дијамант Сликарство Rhinestones Слики Везови Животни Оркестарот

 
DEN 421.92
DEN 215.00

Стока
Во продавницата

Ние работиме во Кина. Солза освен делумно филм и место на дијамант на платно според соодветниот број.477 DMC светот стандардна боја Светли бои
360 степени по паста е завршена
30% поголема количина на дијамант
1.
Времето Табела на нашата Работа на време.
Некои Други Услуга
1. Ве молиме да обрнете внимание на времето разликата меѓу нас. Исто така можете да ни остави meesge ако сакате повеќе големи големина или имате било какви други прашања. И ние обезбеди Дијамант Додаток Услуга. Се однесува на споредба маса на платно да се идентификуваат секоја дијамант број и соодветната печатена број на платно. Клиенти кои посебно сакам прекрасен ефект ве молиме изберете голема големина . Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт. И ние ќе ви одговори во рок од 24 часа, освен викендите.
2,Без оглед на големината дијамант што го купат, ние ќе ги пакувам во кутија. Ако било какви проблеми збор за вас, ве молиме да не't worry.
Ние сме професионални фабрика и да се фокусира на висок квалитет на DIY дијамант сликарство крстот бод за 5 години,таму се многу убави кристал слики во нашата продавница и цените се евтини,ве молиме кликнете во нашата продавница да се избере дијамант мозаик ви се допаѓа најдобро.
1,1,сликарството платно, на rhinestones и сите алатки, ќе бидат спакувани во кутија.
Што е со големина на сликата? Нашата големина се однесува на цртање големина, може да се разбере оваа слика
. Ако имате некои посебни барања, можете да оставите порака во ред или да ни кажете директно. (Ние ќе испрати било дијаманти кои вие може да изгубите. Временска Зона Работното Време Пекинг Време 08 : 30 до 18 : 00 по Московско Време 03 : 30 до 13 : 00 НАС Pacific Time 17 : 30 до 03 : 00 холандски Време 02 : 30 до 12 : 00
За Превозот
Земја, Вообичаено, пристигнуваат време руската Федерација 15 ~ 25 дена Холандија 12 ~ 20 дена сад 14 ~ 25 дена Шпанија 13 ~ 25 дена Франција 13 ~ 25days Велика Британија на 10 ~ 25 дена Украина 16 ~ 25 дена Другите 15 ~ 45 дена 1. Секоја пратка после тоа, ќе мора да плаќаат за превозот.
Обично, сложени шарени picutures со деликатна детали треба поголема големина за да го изразат тоа 's details . Користете круг крајот на пен да се држиме дијамант и малку притиснете надолу за да се отстранат било какви дополнителни цемент. И ако сакате општ поглед на ефектот на секоја големина, на следната слика е за повикување само. Ние обично го пополните долниот декларираната цена да ви помогне да се избегне тарифа.
PS :
Нема видео за да ви покаже како да ја заврши оваа слика на врвот на оваа страница. И тоа може да се види само на компјутери.
3,кутијата е доволно силна за да се заштити производот, но кутија може да се добие малку оштетување за време на транспортот.
И ако сеуште се грижите за тоа како да се завршат, ќе може да се купи една мала слика за да се практикуваат. Она 's повеќе, ве молиме да не отворено спорот за ефектот на мали димензии, ние нема't презема никаква одговорност.
Е дијамант сликарство целосна или делумна? Оваа слика е полн со дијаманти
Е rhinestones доволно? На rhinestones е доволно. Можете да контактирате со нас на прво место.
Бренд име :
Дијамант тип : Рубикова Коцка Круг Дијамант & 3 D Дијамант Круг
Примена : home/хотел/канцеларија декорација & подарок
на рамка : Ние продаваме дијаманти без Рамка
За дијамант количина : со 30% повеќе од количината на дијамант, апсолутна доволно
Вежба Област : 100% Круг Полн со Везени Дијаманти
Големината на сликата : 20x27cm 30x40cm 40x53cm 50x67cm
Драги пријатели , поради ефектот на малата големина и не е прекрасна , таа 's само за забава на деца и практиката на новодојденци. Секој цртеж вклучуваат : 20-30% повеќе rhinestones, печатени HD oilcloth, алатки (вежба точка пенкало, вежба плоча,дупчење кал). Ние се стави 30% екстра дијаманти во секој торби на дијаманти. Ако се држиме дијамант на погрешна областа на сликарството, отстранете ја дијамант со помош на пинцета.


Карактеристики на производот

Големина:
20x27cm, 30x40cm, 40x53cm, 50x67cm
Бренд Име:
fuyun
Употреба:
Слики
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Животните
Дијамант форма:
Круг
Форма:
три-димензионални
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
30-45
алатка:
Точка вежба пенкало,Здодевни кал,сад
реден број:
SM150
колекции во собата:
Алатки,Доволно Смола Дијаманти ,Печатени HD Платно
Ракотворби Тип:
Недовршениот Дијамант Везови
Други Име на Дијамант Везови:
Дијамант Сликарство Крстот Бод
Други Име на Дијамант Сликарство:
Дијамант Мозаик & Мушка Слика
Дијамант Тип:
3D Рубикова Животинско тигар Круг Дијамант
Примена:
Ѕидот Налепници Дома Декорација & Подарок & Играчка
Декорација Место:
Спалната соба & Дневна соба & Канцеларија
силна точка:
Брз паста дијаманти/Многу може да учествува/Лесно да се научат

Поврзани производи