• Цената е намалена.
  • Свеж
Т. VST59.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор(TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) За B101UAN02.1 V. 1 LVDS повторна употреба со Лаптоп 1920*1200

Т. VST59.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор(TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) За B101UAN02.1 V. 1 LVDS повторна употреба со Лаптоп 1920*1200

 
DEN 1821.12
DEN 1730.00

Стока
Во продавницата


LCD не може да биде осветлена ако моќ тековната не се применува, како што е наведено.Тоа може да го поддржи помалку од
22 инчен LCD панели wiich резолуција е до 2048 X1152. VST59 е аналогни ТВ одбор за контрола,која е погодна за Азија-Пацифик и Средниот Исток пазарот. VST59 е со интерфејс шоу во подолу :
Одбор Големина : 7. Ве молиме да се консултирате со нас ако имате било какви други
прашање или сакате да ги користите за полнење за други LCD панел.
Тие не се вклучени во комплетот.
Нашиот работен ден(понеделник - Петок-ден) :
ДОН : 9 СУМ - 6 ЧАСОТ RU : 4 ЧАСОТ - 1 ЧАСОТ
О : 11 AM - 8 ЧАСОТ ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 1 AM - 10 AM
DE : 2 СУМ - 11 AM НАС : 8 ЧАСОТ - 5 ЧАСОТ НАУТРО И
.03 поддршка шест видови на главниот чип : TSUMV29 LU, TSUMV29 LE, TSUMV39 LU, TSUMV39 LE,TSUMV59 XU, TSUMV59 XE,
разликите се во следната табела.
* Овој одбор бара DC 12 V 3.3 ЕДЕН текст моќ за LCD екран со големина под 17inch, и DC12 V 4А-за LCD меѓу 17 до 22 инчи. Или тоа е многу интересно
нешта да се направи следи успешно со себе.
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете порака на вашиот LCD модел и верзија кога ќе се направи исплата ,ви благодариме !
Опис :
Т. Ако примите некој предмет кој не е во состојба како што е опишано, ние веднаш ќе ви обезбеди на наплата или замена Доколку вашиот објект не одговара или не сакате, можете да го вратите за еден наплата (помалку превозот).1" 55" со LVDS
интерфејс и резолуција од 2048x1152, plug & play комплет, треба лемење не е ne eded .
* линк клучните копчето одбор, (започнува од левата страна, и остави некои пиновите на правото празно)
* Се поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола (поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете
на VGA влезниот сигнал( Стандардна VGA влез ) .3 ЕДЕН адаптер
12 VDC 4.67 во(Ж)
спецификација на контролорот одбор
Купувачот Совети :
Ве молиме бидете сигурни дека за вертикална и хоризонтална возач во вашиот LCD уште работи,овој одбор не може да го поправам ако тоа не функционира. 1 LVDS повторна употреба со Лаптоп 1920*1200
Ова е одличен сет на лесен и повторното LCD контролер за полнење која се користи за да се претвори во неискористени LCD панел во десктоп компјутер/PC
следи.
П : Како да го најдам мојот LCD број на модел и број на верзија ?
A : Нормално етикетата на LCD грб вклучува информации како што се LCD модел и број на верзија.
Оваа спецификација е само за T.
Ние ќе ви одговори на сите прашања од крајот на наредниот работен ден.
Ракување & Превозот Време
Ракување со Времето : 1 бизнис дена
Превозот Време : 11-3 0 работни дена
Ние стоиме зад сите наши производи со 30 ден парите назад гаранција.
* Бидејќи возачот и напон варира од различни Екраните, ве молиме да не било промена џемпери на табла, или со користење на комплет за
други LCD со различен број на модел , инаку може да се оштетат вашиот LCD.
*Да се применуваат со DC 12 V моќност
* Целосно поврзување на полнење. Тоа ќе биде изненадување дека вашиот неискористени LCD ќе биде на добар употреба, и веќе се отпад. Тоа ги поддржува повеќето на LCD панелот од 12.
Ве молиме да обрнете atte ntion на работната понуда за контролер одбор како следново :
S upply како лево слика покажа дека може да работи, но вистинскиот не!!
* Да се заштити овој одбор од оштетување, висок квалитет адаптер е препорачуваат :
12 VDC 3.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор(TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) За B101 UAN02.
Нашите услуги на клиентите претставници одговори на прашања преку e Bay систем за пораки дневно на работни дена.
Тука е насобраните LCD сет :
Сега уживајте во успехот на DIY монитор, нашиот професионален инженер секогаш ќе биде среќен да се помогне
ако има било какви прашања, ви благодариме!
Исто така можете да го погледнете ја нашата видео водич на youtube, ви благодариме!
Линкот на воведе :
Пакетот Вклучува :
1x LCD/LED Контролер Одбор ( Т VST59)
1x LED Инверторот Одбор
1x Тастатура со Кабел
1x LVDS Кабел
1x Далечинска контрола
Ние се грижиме вашите потреби
Ние го прифатат плаќање преку Зачувам, можете да платите со вашата кредитна картичка или дебитна картичка преку Зачувам.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1920*1200
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Земја/Регион на Производство:
Кина

Поврзани производи