• Цената е намалена.
  • Свеж
Т. VST59.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор За LTN154U2-L05 LTN154U1-L01 (TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) LVDS повторна употреба со Лаптоп 1920x1200

Т. VST59.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор За LTN154U2-L05 LTN154U1-L01 (TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) LVDS повторна употреба со Лаптоп

 
DEN 1725.12
DEN 1639.00

Стока
Во продавницата

Или тоа е многу интересно
нешта да се направи следи успешно со себе.
*Да се применуваат со DC 12 V моќност
* Целосно поврзување на полнење.
LCD не може да биде осветлена ако моќ тековната не се применува, како што е наведено.
Ракување & Превозот Време
Ракување со Времето : 1 бизнис дена
Превозот Време : 11-3 0 работни дена
Ние стоиме зад сите наши производи со 30 ден парите назад гаранција.0 ЕДЕН адаптер
Инсталирајте Совети :
* Чувајте го грб далеку од метални предмети кога моќта се применува, или тоа може да предизвика краток-намалување или оштетување на главната IC. VST59 е со интерфејс шоу во подолу :
Одбор Големина : 7.
* линк клучните копчето одбор, (започнува од левата страна, и остави некои пиновите на правото празно), и поврзете инверторот со контролер
одбор, а потоа Поврзете 12 V DC моќност до одборот за LCD CCFL осветлување светилка тест.
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете порака на вашиот LCD модел и верзија кога ќе се направи исплата ,ви благодариме !
Опис :
Т.
Оваа спецификација е само за T.
* Ве молиме цел директно ако вашиот LCD број на моделот е иста како нашата наслов, или ве молиме да ни оставите порака со вашиот LCD
модел и верзија кога ќе се нарачување. Ако LCD не
не осветлена, тогаш осветлувањето е скршен, ќе треба да го замени светилки. VST59 е аналогни ТВ одбор за контрола,која е погодна за Азија-Пацифик и Средниот Исток пазарот.
* Овој одбор бара DC 12 V 3. Целосна детали на нашата политика на враќање се вклучени
на.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор За LTN154 U2-L05 LTN154 U1-L01 (TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) LVDS повторна употреба со Лаптоп 1920x1200
Ова е одличен сет на лесен и повторното LCD контролер за полнење која се користи за да се претвори во неискористени LCD панел во десктоп компјутер/PC
следи.
Во Комбинација Испорака
За мулти-објект нарачки, ве молиме да НЕ се изврши уплата до вас имаат освоено сите предмети што сакаат да се комбинираат.
Ве молиме да обрнете atte ntion на работната понуда за контролер одбор како следново :
S upply како лево слика покажа дека може да работи, но вистинскиот не!!
* Да се заштити овој одбор од оштетување, висок квалитет адаптер е препорачуваат :
12 VDC 3.
Тука е насобраните LCD сет :
Сега уживајте во успехот на DIY монитор, нашиот професионален инженер секогаш ќе биде среќен да се помогне
ако има било какви прашања, ви благодариме!
Исто така можете да го погледнете ја нашата видео водич на youtube, ви благодариме!
Линкот на воведе :
Пакетот Вклучува :
1x LCD/LED Контролер Одбор ( Т VST59)
1x CCFL Invertor Одбор
1x Тастатура со Кабел
1x LVDS Кабел
Ние се грижиме вашите потреби
Ние го прифатат плаќање преку Зачувам, можете да платите со вашата кредитна картичка или дебитна картичка преку Зачувам. Тоа ги поддржува повеќето на LCD панелот од 12.67 во(Ж)
спецификација на контролорот одбор
Купувачот Совети :
Ве молиме бидете сигурни дека за вертикална и хоризонтална возач во вашиот LCD уште работи,овој одбор не може да го поправам ако тоа не функционира. За врати пратката ве молиме контактирајте со нас преку e Bay со снабдување ни реден број и причината за враќање (Return
прифатливи до 15days откако ќе ги примите објект Наплата ќе се издаде во рок од 1-2 работни дена по приемот на врати објектот
Ве молиме контактирајте со нас (e Bay Пораки приоритетни) и ни овозможи да го направи тоа право ако имате било какви прашања со вашата нарачка.
П : Како да го најдам мојот LCD број на модел и број на верзија ?
A : Нормално етикетата на LCD грб вклучува информации како што се LCD модел и број на верзија.
*Според горенаведените управувана начин , потоа да го исклучите снабдувањето со електрична енергија, Поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола
(поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете го VGA или HDMI или DVI влезниот сигнал( Стандардна VGA влез,
ве молиме да го користите копчето копчиња да се префрлат за HDMI / DVI влез) .


Карактеристики на производот

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1920X1200
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Влезни порти:
HDMI ТВ VGA АУДИО
компатибилни модели 1:
LTN154U2-L06 LQ154M1LW02
компатибилни модели 2:
LTN170WU-L01 LTN170CT03
компатибилни модели 3:
LTN154U2-L05 LTN154U1-L01
Земја/Регион на Производство:
Кина

Поврзани производи