• Цената е намалена.
  • Свеж
DC/DC Конвертор 12V Чекор Надолу за Да 6V 18W Max 3А Напојување Водоотпорен

DC/DC Конвертор 12V Чекор Надолу за Да 6V 18W Max 3А Напојување Водоотпорен

 
DEN 152.64
DEN 115.00

Стока
Во продавницата


Опис :
Количина : 1 pc Влезен напон : DC 12 V (Влезен Напон мора да се Повисоки од 3 V Излезниот Напон) Излезниот напон : 6 V Излез Тековната : 3А Моќност : 18w Конверзија ефикасност : 96% Големина : 46mm X26mm X14mm/1.81"X1.02"X0.55"
Пакетот вклучува : 1 x DC/DC Buck Конвертор Чекор Надолу Автомобил Напојување на Модулот


Карактеристики на производот

Бренд Име:
BGEKTOTH
Тип:
DC/DC Конвертори
Број На Модел На:
видете информации

Поврзани производи