• Цената е намалена.
  • Свеж
2018 Нови Пристигнување Дневна Соба и Спалната соба Studyroom Таванот Лустерот Модерната Led сјај plafonnier Лустерот Тела Бесплатен Превозот

2018 Нови Пристигнување Дневна Соба и Спалната соба Studyroom Таванот Лустерот Модерната Led сјај plafonnier Лустерот Тела Бесплатен

 
DEN 5473.92
DEN 4379.00

Стока
Во продавницата


2018 Нови Пристигнување Дневна Соба и Спалната соба Studyroom Таванот Лустерот Модерната Led сјај plafonnier Лустерот Тела Бесплатен Превозот во Главниот Материјали : Хардвер+Акрилик Напон : 85-265 V Просечен Живот : 50000h Крај : Насликани Тело Боја : Бело или Црно или Бело+Црно извор на Светлина тип : LED Чипови Сијалица Вклучени или Не : Да Далечински управувач : Yes (Само Светлината Dimmable) Затемнување : Yes (Само Светлината Dimmable) Достапни светлина fixures големина како што следи : 500x500x100mm 48w 600x600x100mm 72w 750x500x100mm 76w 900x600x100mm100w 1200x800x100mm 153w


Карактеристики на производот

Абажур Боја:
бела и црна
Боја На Каросеријата:
500x500x100mm, 600x600x100mm, 750x500x100mm, 900x600x100mm
Wattage:
Cool White, Warm White, Brightness dimmable
Тип На Објект:
таванот светла
сертификација:
ЕМК,CQC,CCC
Заврши:
Железо
База Тип:
Оптоварување
Осветлување Област:
10-15square метри
Стил:
Модерна
Материјал:
Метал
Техника:
Насликани
Е dimmable:
Yes
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Е Светилки Вклучени:
Yes
Напон:
220V
Примена:
Foyer,Кревет Соба,Трпезарија,Студија
Карактеристики:
заштеда на енергија
Тело Материјал:
Ironware + Акрилик
Инсталирајте Стил:
Површината монтирани
Гаранција:
2 години
Број На Модел На:
таванот светлина
Употреба:
Индустриски
Бренд Име:
mooskolin
Извор На Светлина:
LED Светилки
Извор На Енергија:
AC
Број на извори на светлина:
> 20
Објектот:
led таванот светлина
Материјал:
Хардвер.Акрилик
Извор На Светлина:
5730 LED Чипови
Напон:
110V-240V,fits all countries
боја:
бела и црна
Големина:
50cm.60cm.75cm.90cm
Е сијалица вклучуваат:
Yes
Примена:
Трпезарија, Спална соба, Ресторан Ходникот, дневната соба, Студија соба

Поврзани производи