• Цената е намалена.
  • Свеж
Контрола на Возачот Одбор VGA За LTN160AT02 LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп 1366x768

Контрола на Возачот Одбор VGA За LTN160AT02 LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп 1366x768

 
DEN 1056.00
DEN 1003.00

Стока
Во продавницата

RT2270 може да се синхронизира со компјутерот автоматски.
П : Како да го најдам мојот LCD број на модел и број на верзија ?
A : Нормално етикетата на LCD грб вклучува информации како што се LCD модел и број на верзија.
* Ве молиме цел директно ако вашиот LCD број на моделот е иста како нашата наслов, или ве молиме да ни оставите порака со вашиот LCD
модел и верзија кога ќе се нарачување. RT2270 е следи одбор за контрола.
LCD не може да биде осветлена ако моќ тековната не се применува, како што е наведено.И резолуцијата е до 1920x1080.
Нашите услуги на клиентите претставници одговори на прашања преку e Bay систем за пораки дневно на работни дена.3 ЕДЕН текст моќ за LCD екран со големина под 17inch, и DC12 V 4А-за LCD меѓу 17 до 22 инчи.71 во(Ж)
спецификација на контролорот одбор
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете порака на вашиот LCD модел и верзија кога ќе се направи исплата ,ви благодариме !
Пакетот Вклучува :
1x LCD/LED Контролер Одбор ( М RT2270)
1x CCFL Invertor Одбор
1x Тастатура со Кабел
1x LVDS Кабел
Купувачот Совети :
Ве молиме бидете сигурни дека за вертикална и хоризонтална возач во вашиот LCD уште работи,овој одбор не може да го поправам ако тоа не функционира. За врати пратката ве молиме контактирајте со нас преку e Bay со снабдување ни реден број и причината за враќање (Return
прифатливи до 15days откако ќе ги примите објект Наплата ќе се издаде во рок од 1-2 работни дена по приемот на врати објектот
Ве молиме контактирајте со нас (e Bay Пораки приоритетни) и ни овозможи да го направи тоа право ако имате било какви прашања со вашата нарачка.
* Овој одбор бара DC 12 V 3.Синхронизација бара синхрони сигнал кој хоризонтална
и вертикална syncare одделени.
Ве молиме да обрнете atte ntion на работната понуда за контролер одбор како следново :
S upply како лево слика покажа дека може да работи, но вистинскиот не!!
* Да се заштити овој одбор од оштетување, висок квалитет адаптер е препорачуваме, можете да купувате од нашата продавница, како и со
кликнете подолу линкови :
12 VDC 3.
Тука е насобраните LCD сет :
Сега уживајте во успехот на DIY монитор, нашиот професионален инженер секогаш ќе биде среќен да се помогне
ако има било какви прашања, ви благодариме!
Исто така можете да го погледнете ја нашата видео водич на youtube, ви благодариме!
Линкот на воведе :
Ние се грижиме вашите потреби
Ние го прифатат плаќање преку Зачувам, можете да платите со вашата кредитна картичка или дебитна картичка преку Зачувам. Ако LCD не
не осветлена, тогаш осветлувањето е скршен, ќе треба да го замени светилки.
Ние ќе ви одговори на сите прашања од крајот на наредниот работен ден. RT2270 е со интерфејс шоу во подолу :
Одбор Големина : 4. Целосна детали на нашата политика на враќање се вклучени
за секој производ детали страница.
Нашиот работен ден(понеделник - Петок-ден) :
ДОН : 9 СУМ - 6 ЧАСОТ RU : 4 ЧАСОТ - 1 ЧАСОТ
О : 11 AM - 8 ЧАСОТ ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 1 AM - 10 AM
DE : 2 СУМ - 11 AM НАС : 8 ЧАСОТ -.3 ЕДЕН адаптер :
12 VDC 4.
*Да се применуваат со DC 12 V моќност
* Целосно поврзување на полнење.
* Бидејќи возачот и напон варира од различни Екраните, ве молиме да не било промена џемпери на табла, или со користење на комплет за
други LCD со различен број на модел , инаку може да се оштетат вашиот LCD. Ве молиме да се консултирате со нас ако имате било какви други
прашање или сакате да ги користите за полнење за други LCD панел.
*Според горенаведените управувана начин , потоа да го исклучите снабдувањето со електрична енергија, Поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола
(поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете го VGA влезниот сигнал ( Стандардна VGA текст ) .
Во Комбинација Испорака
За мулти-објект нарачки, ве молиме да НЕ се изврши уплата до вас имаат освоено сите предмети што сакаат да се комбинираат. Или тоа е многу интересно
нешта да се направи следи успешно со себе.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1366x768
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Влезни порти:
VGA
компатибилни модели 1:
N156B3-L0B LP156WH1(TL/A3)
компатибилни модели 2:
LTN156AT01
компатибилни модели 3:
LP156WH1(TL)(А1) N156B3-L02
Земја/Регион на Производство:
Кина

Поврзани производи