• Цената е намалена.
  • Свеж
2x Возводно/Низводно Кислород O2 Сензор 1 Сензор 2 За 03-99 Mazda Protege L4-1.6 L

2x Возводно/Низводно Кислород O2 Сензор 1 Сензор 2 За 03-99 Mazda Protege L4-1.6 L

 
DEN 2854.08
DEN 2597.00

Стока
Во продавницата

Опис 2x Возводно/Низводно Кислород O2 Сензор 1 Сензор 2 За 03-99 Mazda Protege L4-1.6 L Пакет : 1 парче со природни кутија Состојба : 100% Нов Бренд испраќаат директно од фабриката во рок од 24 часа 1*Течението & 1*Низводно Кислород Сензор Директни Fit-Во Замена
Жици : 4
Погоден за :
2003-1999 Mazda Protege L4-1.6 L Како да се провери грешка кислород сензор ?Зошто грешка на кислород сензор ?
Гаранција И Повратни Информации
Контактирајте Со Нас


Карактеристики на производот

Тип:
Внесувањето Воздух Сензор За Притисок
Чувствителност:
0.1
Бренд Име:
TIANBANG
Стил:
Varistor Тип
Hysteresis:
0.1(%F. S.)
линеарна:
0.2(%F. S.)
Резолуција:
0.5
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Мерен Опсег:
0-1 носители.5
Тип На Сигнал:
Напонски Сигнал
Повторливост:
0.1(%F. S.)
Место на Потекло:
Кина(Шенжен)
Повратен сигнал напон:
600mV-300mV
Време На Одговор:
просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Производ Карактеристики:
висока чувствителност, брза реакција го оценувате
Карактеристики На Производот 2:
високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3:
анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
о2 кислород сензор :
denso кислород сензор
универзална кислород сензор :
ламбда сензор
о2 сензор:
о2 ламбда сензор
кислород сензор:
ламбда сензор

Поврзани производи