• Цената е намалена.
  • Свеж
За LP171WP4(TL)(N2) LP171W01(А4) Контрола на Возачот Одбор VGA LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп 1440x900 Бесплатен Превозот

За LP171WP4(TL)(N2) LP171W01(А4) Контрола на Возачот Одбор VGA LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп 1440x900 Бесплатен Превозот

 
DEN 1060.32
DEN 1008.00

Стока
Во продавницата

Ако примите некој предмет кој не е во состојба како што е опишано, ние веднаш ќе ви обезбеди на наплата или замена Доколку вашиот објект не одговара или не сакате, можете да го вратите за еден наплата (помалку превозот). RT2270 е со интерфејс шоу во подолу :
Одбор Големина : 4. Тие не се вклучени во комплетот. RT2270 може да се синхронизира со компјутерот автоматски.3 ЕДЕН адаптер :
12 VDC 4.
* Ве молиме да се подготви VGA кабел и адаптер за контролорот одбор сте го купиле.
Тука е насобраните LCD сет :
Сега уживајте во успехот на DIY монитор, нашиот професионален инженер секогаш ќе биде среќен да се помогне
ако има било какви прашања, ви благодариме!
Исто така можете да го погледнете ја нашата видео водич на youtube, ви благодариме!
Линкот на воведе :
Ние се грижиме вашите потреби
Ние го прифатат плаќање преку Зачувам, можете да платите со вашата кредитна картичка или дебитна картичка преку Зачувам.
LCD не може да биде осветлена ако моќ тековната не се применува, како што е наведено. За врати пратката ве молиме контактирајте со нас преку e Bay со снабдување ни реден број и причината за враќање (Return
прифатливи до 15days откако ќе ги примите објект Наплата ќе се издаде во рок од 1-2 работни дена по приемот на врати објектот
Ве молиме контактирајте со нас (e Bay Пораки приоритетни) и ни овозможи да го направи тоа право ако имате било какви прашања со вашата нарачка.
Ракување & Превозот Време
Ракување со Времето : 1 бизнис дена
Превозот Време : 11-3 0 работни дена
Ние стоиме зад сите наши производи со 30 ден парите назад гаранција.
Во Комбинација Испорака
За мулти-објект нарачки, ве молиме да НЕ се изврши уплата до вас имаат освоено сите предмети што сакаат да се комбинираат. Тоа може да го поддржи LED/LCD панели кои резолуција е до 1920x1080
М.
Ве молиме да обрнете atte ntion на работната понуда за контролер одбор како следново :
S upply како лево слика покажа дека може да работи, но вистинскиот не!!
* Да се заштити овој одбор од оштетување, висок квалитет адаптер е препорачуваме, можете да купувате од нашата продавница, како и со
кликнете подолу линкови :
12 VDC 3.0 ЕДЕН адаптер :
Инсталирајте Совети :
* Чувајте го грб далеку од метални предмети кога моќта се применува, или тоа може да предизвика краток-намалување или оштетување на главната IC.
Ние ќе ви одговори на сите прашања од крајот на наредниот работен ден. Ве молиме да се консултирате со нас ако имате било какви други
прашање или сакате да ги користите за полнење за други LCD панел.
*Според горенаведените управувана начин , потоа да го исклучите снабдувањето со електрична енергија, Поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола
(поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете го VGA влезниот сигнал ( Стандардна VGA текст ) .
* Овој одбор бара DC 12 V 3. RT2270 е следи одбор за контрола. RT2270 е LCD одбор за контрола, таа го поддржува меѓу 14 и 19 инчен LCD
панел со еден /dual LVDS интерфејс. RT2270 може да ги поддржи динамичен контраст контрола,приклучок за слушалки влез и Дигитален контрола на јачина на звук истовремено.
П : Како да го најдам мојот LCD број на модел и број на верзија ?
A : Нормално етикетата на LCD грб вклучува информации како што се LCD модел и број на верзија.3 ЕДЕН текст моќ за LCD екран со големина под 17inch, и DC12 V 4А-за LCD меѓу 17 до 22 инчи.
* Бидејќи возачот и напон варира од различни Екраните, ве молиме да не било промена џемпери на табла, или со користење на комплет за
други LCD со различен број на модел , инаку може да се оштетат вашиот LCD.
* Ве молиме цел директно ако вашиот LCD број на моделот е иста како нашата наслов, или ве молиме да ни оставите порака со вашиот LCD
модел и верзија кога ќе се нарачување. Целосна детали на нашата политика на враќање се вклучени
за секој производ детали страница. Тоа ќе биде изненадување дека вашиот неискористени LCD ќе биде на добар употреба, и веќе се отпад.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1440X900
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Влезни порти:
VGA
компатибилни модели 1:
B170PW06 LP171WP4-TLN1 TL02
компатибилни модели 2:
LTN170U1-L01 B170PW02
компатибилни модели 3:
B170PW06 V. 2 N170C2-L02
Земја/Регион на Производство:
Кина

Поврзани производи