• Цената е намалена.
  • Свеж
3 стил на Цртање и Пишување Одбор Магнетна Табла Загатка Двојно Easel Дете Дрвени Играчки Учење Образование Играчки За Деца Фенси Подарок

3 стил на Цртање и Пишување Одбор Магнетна Табла Загатка Двојно Easel Дете Дрвени Играчки Учење Образование Играчки За Деца Фенси

 
DEN 806.88

Стока
Во продавницата


Карактеристики : Материјал : Дрво Одбор Големина : Appro 28*21*0.8 см(11*8.2*0.3 инчи) Кутија Големина : 30*23*3cm(11.8*9*1.1 инчи) Возраст : 3-6 Child Карактеристики : -Дрвена кутија го прави лесно да ги собереш и складирање. -Двојно двострано одбор : Магнетни одбор и табла : Трајни и Животната средина -забавувајте Се со вашите деца и уживајте во вашиот среќен пат. -Две креди и бела табла пенкало : Не-токсични, лесно да се напише и да се подготви -Загатка модели со магнетни делови -Добра за развој на детската креативност,разбирањето, имагинација композиции способност и така натаму.. Известување : Предупредување!Обликот на некои делови се направи оваа играчка несоодветни за деца помалку од 3 години.Користете под директен надзор на возрасен.Не оставајте ја бебиња или деца без надзор.Се чистат со влажна крпа само. Пакет се вклучени : Магнетни Загатки(Сатира КОМПЈУТЕРИ) 1 XStorage Кутија 1 XManual 1 XDrawing Одбор(Со 2 страни) 3 Xchalks 1 XBoard Пенкало 1 XEraser


Карактеристики на производот

Предупредување:
no
Тип:
Цртеж Играчки Сет
Пол:
Унисекс
Број На Модел На:
86876
Бренд Име:
DOYOQI
Материјал:
Дрво
Класификација:
Боја Учење Лаптоп/Боење Лаптоп
Возраст Опсег:
> 3 години

Поврзани производи