• Цената е намалена.
  • Свеж
4pcs Ажурирање PT100 Блок Силикони Црна Sock Комплет За DIY E3d V6 Hotend Prusa Ultimaker 3D Печатач Загрева Блок Брза Испорака

4pcs Ажурирање PT100 Блок Силикони Црна Sock Комплет За DIY E3d V6 Hotend Prusa Ultimaker 3D Печатач Загрева Блок Брза Испорака

 
DEN 410.40
DEN 386.00

Стока
Во продавницата


4pcs Ажурирање PT100 Блок Силикони Црна Sock Комплет За DIY E3d V6 Hotend Prusa Ultimaker 3 D Печатач Загрева Блок Брза Испорака Дали сеуште се грижите за V6 Блок стане валкани и изгорена на површината по користење на еден период на време? Но, сега на оваа чорапи ќе ги реши вашите ова се грижите целосно. Овие чорапи ќе го задржи вашето млазницата чист и слободен од изгорена на темно пластика. Тие не само одржување на млазницата чиста, но исто така да се задржи топлината во внатрешноста на hotend, и исклучување на уредот за печатење. Направени на топлина-отпорни, не-стап силиконски материјал кој ќе се одвратат start-up на стопена пластика. Ова навистина помага со леплива материјали, како Ко-Полиестер и исполнет материјали кои сакаат да се изгради врз млазници. Тие, исто така, нудат огромен поттик во температурна стабилност, особено ако користите висока струење ладење околу млазницата да се излади на печатење. Дополнително ладење во комбинација со намалена зрачење на топлината од блок и млазницата да се печати навистина ја зголемуваат можноста за печатење на големи overhangs и мостови, сите, додека одржување на hotend температура исклучително стабилен. Чорапи не траат вечно. Во зависност од каков материјал ќе се печати и колку злоупотреба тие се тие на крајот да се носат далеку во млазницата совет. Дури и со леплива абразивни материјали и малку злоупотреба тие треба да се лесно последните 100+ print часа. Со помалку леплива материјали, како ABS и понежен употреба може да се добијат речиси бесконечен живот. ако у сакате други бои, plz кликнете на овој линк : Пакет оглас : 4 црна sock Поради светлина , таму ќе биде малку боја различни ,ако у ум, plz не се направи нарачка. Официјален : внатре дијаметар од не-Официјален : внатре дијаметар


Карактеристики на производот

Големина:
Black Official, Black non-Official
Бренд Име:
FYSETC
Тип На Објект:
Загреан Блок
Број На Модел На:
Нови E3D V6 Силикони Акции

Поврзани производи