• Цената е намалена.
  • Свеж
YYZSDYJQ Обратен Динамичен Песни CCD Автомобил RearView Камера ШИРОК АГОЛ За Ауди/ ФОЛКСВАГЕН /Passat/Tiguan/Голф/Touran/Jetta/Sharan/Touareg

YYZSDYJQ Обратен Динамичен Песни CCD Автомобил RearView Камера ШИРОК АГОЛ За Ауди/ ФОЛКСВАГЕН /Passat/Tiguan/Голф/Touran/Jetta/Sharan/Touareg

 
DEN 1246.08

Стока
Во продавницата

Камерата одговара : За Ауди A4 L (вистински се справи) 2009 / A4 2010/ A6 L 2012 / A8/ П5 /Q3 /S5 / RS6 За "ФОЛКСВАГЕН" Passat / Tiguan / Голф / Touran / Jetta / Sharan / Touareg Пред купување, ве молиме проверете ја големината, од различни години на горенаведените модел има разлика големина, не се сите години на горенаведените модел е погоден за оваа камера Оваа камера, исто така, погодна толку многу автомобил, па ние сме, исто така, не се во можност да се провери за секој еден, ви Благодариме за вашето внимание Спецификација :
· Image Sensor : CCD
· Ефективни Пиксели : NTSC 512 (H)x582 (V); NTSC 512 (H)x492 (V)
· Хоризонтална Резолуција : 520 TVL
· Минимум Осветлување : 1.0 Лукс F=1.2 (0 Lux со IR за)
· Ноќ Визија : 5-10meters
· Дијагонала врски, за да обезбедат Агол : 170 степен
· Синхронизација : Внатрешни синхронизација
· Јачина на бучава сооднос : >48db
· Сигнал Систем : PAL/NTSC
· Електронски Shutter : Автоматски
· Видео Излез : РКА интерфејс, 1.0 Vp-p, 75 Ohm
· Баланс На Белата Боја : Автоматски
· Светлото Надомест : Автоматски
· Напојување : DC 12 V
· Тековна Потрошувачка : 50-60m A, Max 130m A со IR на
· Оперативен Температура : -20°C~ +60°C, RH95% Max
· Температура на чување : -30°C ~ +80°C, RH95% Max
· Видео-кабел должина : 6m
· Напојување кабел должина : 1.5 м
Пакет се вклучени
1 x Автомобил рачка камера (со паркинг линија)
1 x Видео кабел
1 x Моќ кабел
Instrustion и кутија


Карактеристики на производот

Тип На Објект:
Паркинг Помош
Жица или Безжично:
Жица
Објектот Тежина:
0.28kg
Специјални Функции:
CCD Динамична песна камера
Објектот Ширина:
4.8cm
Објектот Должина:
11cm
Бренд Име:
YYZSDYJQ
Материјал Тип:
ABS

Поврзани производи