• Цената е намалена.
  • Свеж
Бесплатен Превозот NEWFor Леново G500 Плоча VIWGP/ГР ЛА-9631P Со AMD графичка картичка ( Поддршка За Pentium процесор само )

Бесплатен Превозот NEWFor Леново G500 Плоча VIWGP/ГР ЛА-9631P Со AMD графичка картичка ( Поддршка За Pentium процесор само )

 
DEN 4224.00
DEN 4013.00

Стока
Во продавницата


Ве молиме Посетете ја нашата страница за да не контактирате доколку ви треба било каква помош, ние одговор во 12 часа Clink Тука ! Онлајн Услуга : 9 : 30 часот 17 : 30 часот
1.Одговара За Леново G500 Лаптоп КОМПЈУТЕР
2. PN : VIWGP/ГР ЛА-9631 P РЕВ : 1.0
3. НА одборот видео картичка За AMD
4. Состојба : , Оригинални, да го Положат плоча функција тест со одлична работна состојба
Забелешка : G500 плоча со on-board видео картичка има два вида :
1 поддршка За Pentium процесор само
2. поддршка За I3 I5 I7 процесор
на овој линк е За Penitum процесорот само,
Гаранција : 90 дена
Политика на враќање : Ние тест плоча функција и пост плоча фото пред испораката, Доколку постои каква било функција проблем кога примате, Клиентите Плаќаат за превозот надомест однапред да се врати назад, ние нудиме целосна наплата откако ќе тестот, ако тоа е плоча проблем. ние не се одговорни за погрешни матична плоча која предизвика од страна на клиентите неправилно работење.
Како Можеме Да ја Најдете точната матична плоча :
1.Споредете ги вашите плоча со нашите фото ( пристаништа, графички чипсет, ram меморија, слот, купот на приклучок )
2.Плоча Дел Број :
За HP, дел број форма е ******-001 / ******-501 /******-601 ,обично може да се најде низ ram меморија, слот по ram/monery отстранети
За други бренд, Gernally, таму е дел бројот на одборот или на друг мали налепница
Плоча Функција Тест :
1). Проверка на изгледот, како што се turps, прашина, метални лемење или други валкани белег на одборот.
2). Проверете дали недостатокот на електронски изолација gummed хартија.
3). Проверете дали има недостиг на елементи, рѓа, гниење, топлина елиминација на шасија.
4). Проверете внатрешниот и надворешниот приклучок на LCD екранот ,Две меморија, DVD возачот, Мрежна конекција, Гласовни, Глувче, Тастатура, Dial, USB, SD-конектор, КОМПЈУТЕР, 3.3 V COMS батеријата, дали Батеријата на полнење и празнење, Полн работи 3 D, Рестартирајте го системот за најмалку два пати.
5) Тест слика е avaible ако треба
Прашање 1, јас не може да го одржи редот, што да правам ?
Ве молиме Контактирајте со нас во продавница страница нас
Прашање 2, Колку Долго можам да можат парцела ?
Ние нудиме Кина пост бесплатен превозот, тоа обично се 12~35 дена да повеќето земји, но некои може да потрае подолго, тоа ќе зависи од земјата и од ситуацијата. ве молиме изберете EMS, DHL ако ви треба побрзо pruduct
Прашање 3, јас не можев да ја Проверите на мојот парцела со следење на број што да правам ?
Кина пост не нуди следење на детали во време, како што се Бразил, Израел, во овој случај, ве молиме јавете се на вашиот локален пост да се провери, само тие ќе ви понудат повеќе детали
Ние не Лаптоп тастатура плоча зглоб кабел dc моќност џек домување фан и така натаму


Карактеристики на производот

Форма Фактор:
ATX
Бренд Име:
таа-и
Пристаништа:
Ethernet,Wifi,USB 2.0
Меморија Тип:
DDR3
Тип Socket:
PGA 989
Меморија Банка:
2 DDR3 DIMM
Графичка Картичка Тип:
Интегрирани-треба ПРОЦЕСОРОТ поддршка
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Хард Диск Интерфејс:
SATA
Чипсет:
Intel NM70
Пакет:
Yes
Примена:
Лаптоп
Број На Модел На:
За Леново G500
Објектот Состојба:
Користи
Чипсет Производител:
За Интел
Тестираат Сите Функција:
Yes
Дел Број:
viwgp/гр ла-9631p
Гаранција:
90 дена
ПРОЦЕСОРОТ:
Поддршка За Pentium процесор само

Поврзани производи