• Цената е намалена.
  • Свеж
PERMO Ретро Свет Стакло Sconce Ѕид Светла Гроздобер E27 Ѕид Светилка Luminaire Светлина Тела Дома Декорација

PERMO Ретро Свет Стакло Sconce Ѕид Светла Гроздобер E27 Ѕид Светилка Luminaire Светлина Тела Дома Декорација

 
DEN 1278.24
DEN 1151.00

Стока
Во продавницата

PERMO ГРОЗДОБЕР SCONCE ЅИД СВЕТЛИНА FLUSHMOUNT PENDANT ТАВАНОТ СВЕТИЛКА со ДВОЈНА НАМЕНА E27 БАЗА ПРЕГЛЕД
Она што се гледа е шик гроздобер индустриски стил свет сенка sconce ,можете исто така да одговара на ceilng како flushmount pendant .Електричниот Приклучок и олово жици ќе работат насекаде во светот и се оценети до 250 Volts .Светилка ќе изгледаат одлично насекаде во вашиот дом или бизнис и особено изгледа убаво во спалната соба и ходници.Дизајнирани да ги покажат топлината на Lumiled-стил светилки. можете да изберете да се вклучат сијалица или не .Тоа е чиста индустриски изгледа дека е супер кул, Како и со сите наши производи, со висок квалитет.
Влажни УЛ-наведени за употреба во затворени простории или во заштитени со надворешна површина. ТОПЛО PROMPT
Цена dosent вклучува инсталација трошок.
Ако изберете вклучуваат сијалица .таа дојде со верверица сијалица .Pls порака нас ако ви треба свет сијалица.
Ние препорачуваме професионална електричар.
Ви благодариме многу за вашата поддршка ! ПРОИЗВОДИ СПЕЦИФИКАЦИЈА
Стил : ...........Ѕидот Sconce/ Flushmount Овој контекст може да се монтира на Плафон или на Ѕид.
Ожичување : .........Тешко жичен да ѕид
Заврши Прикажани : ..Хром .Црна .Бела бакар.Бранеа.Злато .итн
Хардвер...Вклучува претвори вратот, топката крај, и изолација како што е прикажано
Чашката Спецификации : ...110w/240v ? Користи (E27) med. база светилки
Сенка : ......... Нема сенка.
Чашката Спецификации : ...медиум база E27 ( стандардна големина)
Сијалица Wattage : ...60 макс wattage за користење со овој тела.Ние обезбедуваме 40wattage само оние.
Тела Вклучува : .Сè што се прикажани во листата, освен switcher & позадина
Разно. Хардвер : .Вклучени - crossbar, монтажа ореви и завртки, жица ореви
Префрлете.....Дојде со пресврт knob ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ ДИМЕНЗИИ
Вкупно :
Крошна : Прибл 4.7"diam
Пад : прибл 23cm (9.1" ) Дијаметар на светилка сенка : 15cm(5.9") ПАКЕТ СОДРЖИНА
2*Завртки
1*Монтажа Плоча
2*штекер кутија завртки
1*Тела База
2*База Завртка
1*Сенка Носителот
3*Thumbscrews
- Детали За Производот -
Често Поставувани Прашања 1.Кога ќе цел се испраќаат надвор?
Сите нарачки ќе се собира и се испраќаат надвор во рок од 72 часа по уплата. 2. Не објектот примени изгледа токму како слики што се покажа?
Бојата може да биде малку разлика од слики поради разни дефиниција на различни КОМПЈУТЕР/Мобилен телефон. Ве молиме потврдете вие се согласувате со оваа состојба пред наддавање. Однапред ви благодариме. 3. Зошто време на испорака покажа дека се разликуваат од листата наведена?
Ние имаме долгорочна соработка курир за двете Aliexrepss и ebay ,кој ја има предноста на брза испорака. Сепак,Превозот Дефиниција на "Превозот и Плаќање' Не покаже времето за испорака, како на поставки, ние мора да се наведат тоа во нашата детали за производот тогаш.
Но, ни беше кажано дека времето за испорака ќе биде ист како и прилагодувањата по ред е ставен. И спорот отвори ќе се постапува соодветно на тоа,немојте да се грижите. 4. Што ако НЕ го примите објект или НЕ сте задоволни со точката примени?
Замена или рефундирање е во РЕД ако пост не пристигнат на време.
Оштетени дел навредуваат е ОК ако објектот е оштетен на пристигнувањето.


Карактеристики на производот

Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
сертификација:
ЕМК,CE
Примена:
Foyer
Број на извори на светлина:
1
Е Светилки Вклучени:
No
Стил:
Арт Деко
Број На Модел На:
Y301
Бренд Име:
Permo
Употреба:
празник
База Тип:
E27
Сенка Ветер:
Надолу
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Материјал:
Легура
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Извор На Светлина:
LED Светилки
Карактеристики:
Празник Декорација ѕид светилка
Осветлување Област:
5-10square метри
Гаранција:
/
Тело Материјал:
Стакло
Боја На Каросеријата:
Повеќе
Е dimmable:
No
Извор На Енергија:
AC
Тип На Прекинувач:
/
Напон:
110-240V
Техника:
/
Материјал:
Месинг, Железо, Метал
Ѕид Монтирање Дијаметар:
12cm(4.7 inch)
Објектот:
FLUSHMOUNT PENDANT ТАВАНОТ СВЕТИЛКА

Поврзани производи