• Цената е намалена.
  • Свеж
Нов тип Smart Серија Чиста синусен облик Инверторот 500W со USB влез 12VDC 24VDC 48VDC излез 110VAC 220VAC соларна енергија инвертори

Нов тип Smart Серија Чиста синусен облик Инверторот 500W со USB влез 12VDC 24VDC 48VDC излез 110VAC 220VAC соларна енергија инвертори

 
DEN 3487.20
DEN 3487.00

Стока
Во продавницата


Производи карактеристики : 1) Чиста синусен облик инверторот за индуктивен товари 2) на Текст & output целосно изолирани 3) Високо почнувајќи пренапони моменталната способност да издржат 4) Мазна, мека start-up на апаратот 5) вентилаторот за Ладење работи автоматски кога инверторот стане премногу топло
Технички параметри :
Забелешка : имаме инверторот со универзална receptacle во парк. Други приклучоци се изборни.
Прашања&Одговорите :
Прашање 1 : Што е инвертер?
Одговор : Инвертор е електронски опрема што го 12v/24v/48v dc во 110v/220v ac.
Прашање 2 : Како ние да им овозможат соодветен инвертор за батеријата?
Одговор : Земете батеријата со 12 V/50 AH како пример. Моќ еднаква тековната плус напон тогаш знаеме моќта на батеријата е 600 W. 12 V*50 A=600 W. Па ние може да избере 600 W моќ инвертер според оваа теориска вредност.
Прашање 3 : Како многу видови на излез бран форма за инвертери?
Одговор : Два вида. Чиста синусна бран и изменета синусен облик. Чиста синусен облик инверторот може да обезбеди висок квалитет на AC и носат различни товари, а тоа бара висока технологија и висока цена. Изменета синусен облик инверторот оптоварување лошо не сметководствена индуктивен товар, но цената е умерен.
Нашата коментар : ПОДОБРА ЦЕНА од други продавачи за вас, бидејќи на Фабрика за Директна Продажба. ПОДОБАР КВАЛИТЕТ отколку пред предизвикани од нашите 10+ години тргување искуство. АКЦИИ ВО ТРГОВСКИТЕ секогаш сопствена на нашите Брзо & Професионална продукција линија. БРЗА ИСПОРАКА секогаш направени од страна на нашата ГРУПА е Enthusiam. ВРЕМЕТО за ОДГОВОР во рок од 24 часа се за нашиот ТИМ, Страст & Трпение.
За испорака :
Ве молиме слободно да ни e-mail ако било какви прашања.
Тоа е Наше Задоволство да Ви Послужи.
ВАШИОТ БЕНЕФИЦИИ Е НАШИОТ БИЗНИС!


Карактеристики на производот

боја:
50Hz, 60Hz, 60Hz Полнење, Полнење 50Hz
Влезен Напон:
12VDC, 24VDC, 48VDC
Излезниот Напон:
110Vac, 220Vac
Тип Socket:
Универзална, САД, Јужна Африка, У К, Франција, Германија, Австралија
Излез Тип На:
Еден
Тежина:
2.0 kg
Фрекфенција:
50hz или 60hz
Тип:
DC/AC Инвертори
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
SGP500A
Големина:
23.2*15*7.8cm (L*W*H)
Излезна Моќност:
500W
Номинална моќност:
500W
Пренапони моќ:
1000W
Влезен Напон:
12VDC или 24VDC или 48VDC
Излезниот Напон:
110VAC или 220VAC
USB порта:
5V 1А
Излез Waveform:
чиста синусен облик
услужни почеток:
Yes
Излез ефикасност:
94% Max
Ладење начин:
Интелигентни Вентилаторот За Ладење
Заштита:
Батеријата Е Низок Напон И Над Напон, Над Оптоварување, Во Текот Температура, На Кратки

Поврзани производи