• Цената е намалена.
  • Свеж
10Pcs Ниска Брзина Стоматолошки Дијамант Burs За РА 2.35 mm месо тело Handpiece Полирач Средување Круг Главата Клиника Вежба

10Pcs Ниска Брзина Стоматолошки Дијамант Burs За РА 2.35 mm месо тело Handpiece Полирач Средување Круг Главата Клиника Вежба

 
DEN 330.24
DEN 297.00

Стока
Во продавницата


Спецификации
Дијамант burs, burs, вежба битови, 2.35 mm месо тело, ниска брзина, направени од природни дијамант во прав.
RA / CA 2.35 mm Ниска Брзина Дијамант Burs
Употреба :
Стоматолошки дијамант burs во стоматолошки ординации :
1) Подготовка на кариес
2) Третман на пломби
3) Изработка на коронки
тие исто така се користи како :
1) стакло вежба битови
2) дијамант вежба битови
3) накит вежба битови
4) гравирање битови
5) резба битови
предност :
1) Долг работен век и висок капацитет на сечење при подготовка и одделување на порцелан, свртени композити и модел материјали.
2) Прецизни димензија и стабилна контрола на квалитетот.
3) Уживаат ниска цена, но со висок квалитет.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
poseida
Тип На Објект:
Белење На Заби

Поврзани производи