• Цената е намалена.
  • Свеж
98AB9F479BA 1127268 Цела Апсолутна Зголеми Притисокот МАПАТА Сензор За FORD F-250 F-350 F-F 450-550 F-650 F-750 Супер Должност 7.3 L

98AB9F479BA 1127268 Цела Апсолутна Зголеми Притисокот МАПАТА Сензор За FORD F-250 F-350 F-F 450-550 F-650 F-750 Супер Должност

 
DEN 1238.40
DEN 1053.00

Стока
Во продавницата

3 L V8 1998 година За FORD E-350 Econoline Клуб Вагон XLT Turbocharged OHV 7.3 L V8 2001 година За FORD F-250 Супер Должност XLT Turbocharged OHV 7.3 L V8 2002 година За FORD F-350 Супер Должност XLT Turbocharged OHV 7.8 Турбо ДИ / TDDi Салон 1753 66 4 1999-2004 За ФОРД ФОКУС Clipper 1.3 L V8 1998 година За FORD E-350 Econoline Клуб Вагон XL HD Turbocharged OHV 7.8 Ди 55 75 1753 06.3 L V8 2000 За ФОРД Екскурзија XLT Turbocharged OHV 7.8 ДИ / TDDi Имот 1753 55 4 2000-2002 За FORD FIESTA Мк IV 1.3 L V8 2002 година За ФОРД Екскурзија XLT Turbocharged OHV 7.8 Турбо ДИ / TDDi Имот 1753 66 4 1999-2004 За FORD FOCUS 1.3 L V8 2003 година За ФОРД Екскурзија Еди Bauer Turbocharged OHV 7.3 L V8 2002 година За FORD E-350 Econoline Клуб Вагон XL Turbocharged OHV 7.2002- За FORD TOURNEO CONNECT 1.3 L V8 2000 За FORD E-350 Econoline Клуб Вагон Шато Turbocharged OHV 7.3 L V8 2002 година За FORD E-350 Супер Должност База Turbocharged OHV 7.3 L V8 2000 За FORD F-350 Супер.3 L V8 2002 година За FORD F-250 Супер Должност XL Turbocharged OHV 7.8 TDCi Hatchback 1753 74 4 2002-2004 За FORD FOCUS 1.3 L V8 2001 година За FORD E-350 Econoline Клуб Вагон XL Turbocharged OHV 7.3 L V8 1999 Година За FORD F-250 Супер Должност XL Turbocharged OHV 7.3 L V8 1999 Година За FORD E-350 Econoline Клуб Вагон XLT Turbocharged OHV 7.3 L V8 2001 година За FORD E-350 Econoline Клуб Вагон XLT Turbocharged OHV 7.3 L V8 2003 година За FORD E-350 Клуб Вагон XL Turbocharged OHV 7. Ако не сте сигурни, pls контактирајте со нас пред да нарачате, инаку ние не ќе наплата тебе пари, ако се направи погрешен ред, благодарам многу!
Притисок Опсег : 40-250 KPa
Гаранција : Да, 1 година гаранција
Дел Материјал : Пластика
Состојба : Висок Квалитет, Во парк, Бренд-нови
Карактеристики & Придобивки : Високо ниво на точност Со температурна компензација Верзија со дополнителни интегриран сензор на температура на
Апликации : 1998-2003 За FORD E-350 2000-2003 За FORD E-450 2002-2003 Година За FORD E-550 1998-1999 За FORD ECONOLINE СУПЕР ДОЛЖНОСТ 2000-2003 За ФОРД ЕКСКУРЗИЈА 1999-2003 За FORD F-250 СУПЕР ДОЛЖНОСТ 1999-2003 За FORD F-350 СУПЕР ДОЛЖНОСТ 1999-2003 За FORD F-450 СУПЕР ДОЛЖНОСТ 1999-2003 За FORD F-550 СУПЕР ДОЛЖНОСТ 2000-2003 За FORD F-650 2000-2003 За FORD F-750
1998-2004 За FORD FOCUS 1.3 L V8 2002 година За FORD E-350 Econoline Клуб Вагон Шато Turbocharged OHV 7.3 L V8 2000 За FORD E-350 Econoline Клуб Вагон XLT Turbocharged OHV 7.2002- За FORD TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) 1.3 L V8 2001 година За ФОРД Екскурзија Ограничен Turbocharged OHV 7.3 L V8 2003 година За FORD F-250 Супер Должност Ласо Turbocharged OHV 7.8 Ди 55 75 1753 06.3 L V8 2003 година За FORD F-350 Супер Должност XLT Turbocharged OHV 7.3 L V8 2001 година За FORD F-350 Супер Должност XL Turbocharged OHV 7.3 L V8 2003 година За FORD E-350 Клуб Вагон XLT Turbocharged OHV 7.3 L V8 1998 година За FORD E-350 Econoline Клуб Вагон XLT HD Turbocharged OHV 7.3 L V8 2000 За FORD E-350 Супер Должност База Turbocharged OHV 7.8 TDCi Имот 1753 74 4 06.3 L V8 1999 Година За FORD E-350 Econoline Клуб Вагон Обичај Turbocharged OHV 7.3 L V8 2002 година За FORD F-250 Супер Должност Ласо Turbocharged OHV 7.3 L V8 2000 За FORD E-350 Econoline Клуб Вагон Обичај Turbocharged OHV 7.3 L V8 2003 година За FORD E-350 Супер Должност База Turbocharged OHV 7.3 L V8 2000 За FORD F-250 Супер Должност Ласо Turbocharged OHV 7.8 ДИ Hatchback 1753 55 4 2002-2004 За FORD FOCUS 1.3 L V8 2002 година За FORD F-350 Супер Должност XL Turbocharged OHV 7.3 L V8 2000 За FORD F-250 Супер Должност XL Turbocharged OHV 7.3 L V8 1998 година За FORD E-350 Econoline Клуб Вагон Обичај Turbocharged OHV 7.3 L V8 1999 Година За FORD F-250 Супер Должност Ласо Turbocharged OHV 7.8 Турбо ДИ / TDDi Hatchback 1753 66 4 1999-2004 За FORD FOCUS 1.3 L V8 2001 година За FORD E-350 Супер Должност База Turbocharged OHV 7.3 L V8 2001 година За FORD F-250 Супер Должност Ласо Turbocharged OHV 7.2002- За FORD TOURNEO CONNECT 1.8 TDCi Салон 1753 74 4 2002-2004 За ФОРД ФОКУС Clipper 1.3 L V8 2002 година За FORD F-350 Супер Должност Ласо Turbocharged OHV 7.3 L V8 2000 За FORD E-350 Супер Должност XL Turbocharged OHV 7.8 TDCi 66 90 1753
2003 година За FORD E-350 Клуб Вагон Шато Turbocharged OHV 7.3 L V8 2003 година За FORD F-350 Супер Должност Кралот Ранчот Turbocharged OHV 7.3 L V8 2003 година За FORD F-250 Супер Должност XL Turbocharged OHV 7.3 L V8 2001 година За FORD E-350 Econoline Клуб Вагон Шато Turbocharged OHV 7.8 Турбо Ди 66 90 1753 06.3 L V8 2000 За FORD F-250 Супер Должност XLT Turbocharged OHV 7.2002- За FORD TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) 1.3 L V8 2003 година За ФОРД Екскурзија Ограничен Turbocharged OHV 7.3 L V8 2001 година За FORD F-250 Супер Должност XL Turbocharged OHV 7.3 L V8 2001 година За ФОРД Екскурзија XLT Turbocharged OHV 7.3 L V8 1998 година За FORD E-350 Econoline XL Turbocharged OHV 7.3 L V8 2000 За FORD F-350 Супер Должност XL Turbocharged OHV 7.3 L V8 2003 година За FORD F-350 Супер Должност Ласо Turbocharged OHV 7.3 L V8 2001 година За FORD F-350 Супер Должност Ласо Turbocharged OHV 7.3 L V8 2002 година За FORD E-350 Econoline Клуб Вагон XLT Turbocharged OHV 7.
Ве Молиме имајте на ум : pls проверите производот слика и дел број пред да го нарачате.


Карактеристики на производот

Тип:
Внесувањето Воздух Сензор За Притисок
Резолуција:
8AB-9S428-AB, 98AB9S428AB, F8UZ-9F479-BA, F8UZ9F479BA
Чувствителност:
98AB-9F479-BA, 98AB9F479BA, 1041954, 1127268
Hysteresis:
550152, 82248, 7472248, V25-72-0074, AS119, SU2349, 72-1674, 84.274
Тип На Сензор:
Piezoelectric
линеарна:
1 041 954, 1 127 268, 5S2550, 10.3058, 6PP 009 400-181, 215810003500
Повторливост:
APS15, 16832, 2-16499, EC1742, EC1748, CX1679, EMS025, 0905169
Мерен Опсег:
40-250 KPa
Тип На Сигнал:
Напонски Сигнал
Бренд Име:
IVOK
Стил:
Capacitance Тип
Тип Име:
ЗГОЛЕМЕТЕ ГО ПРИТИСОКОТ СЕНЗОР
Атрибут:
IVOK Бренд Опрема
Потекло:
Кина
Pin Брои:
3-иглички
Притисок Опсег:
40-250 KPa
ОЕМ Дел Број:
98AB-9F479-BA, 98AB9F479BA, 1041954, 1127268
Осветленост Дел Број:
8AB-9S428-AB, 98AB9S428AB, F8UZ-9F479-BA, F8UZ9F479BA
Другиот Дел Број 1:
1 041 954, 1 127 268, 5S2550, 10.3058, 6PP 009 400-181, 215810003500
Другиот Дел Број 2:
550152, 82248, 7472248, V25-72-0074, AS119, SU2349, 72-1674, 84.274
Другиот Дел Број 3:
APS15, 16832, 2-16499, EC1742, EC1748, CX1679, EMS025, 0905169

Поврзани производи