• Цената е намалена.
  • Свеж
1.69 Бар Висок квалитет на МАПАТА Цела Апсолутен Притисок сензор за ХОНДА АКУРА CL TL Интегра 1.8 2.2 L L 2.3 L 3.0 3.2 L L 37830PAAS00

1.69 Бар Висок квалитет на МАПАТА Цела Апсолутен Притисок сензор за ХОНДА АКУРА CL TL Интегра 1.8 2.2 L L 2.3 L 3.0 3.2 L L 37830PAAS00

 
DEN 543.36

Стока
Во продавницата


Во 2008 година, FONAN електроника фабрика е основана. е сопственик и оператор. !!!!ВИ БЛАГОДАРИМЕ!!!!
Притисок Опсег 10-169kpa Напон 405-4750mv Иглички 3 пина Тип MAP сензор Гаранција 12 месеци Ftis автомобили OE број ХОНДА 37830-P05-A01 ХОНДА 37830-P0 G-S00 ХОНДА 37830-P7 A-N11 ХОНДА 37830-PAA-S00 ROVER MHK100590 DENSO 079 800-3000 DENSO 079 800-4250 EPS 1.Откако според клиенти барања, постепено да се зголемува за нови производи, како што се CKP сензор(вратило позицијата на сензорот), CAM сензор (camshaft позицијата на сензорот), не удирајте го sensor, забрзување сензор, TPS сензор(гас за позицијата на сензорот),abs сензор итн.) (1992/03 - 1998/12) За ХОНДА ШАТЛ (RA) (1994/06 - 2004/06) За ХОНДА ГРАЃАНСКИ VI Hatchback (EJ, EK) (1995/10 - 2001/02) За ХОНДА ГРАЃАНСКИ VI Салон (EJ, EK) (1995/06 - 2001/03) За ХОНДА СПОГОДБА V (CE, СП) (1995/09 - 1998/10) За ХОНДА, CR-V I (RD) (1995/10 - 2002/02) За ХОНДА ПРЕЛУДИУМ V (BB) (1996/10 - 2001/04) За ХОНДА ГРАЃАНСКИ VI Aerodeck (MB, MC) (1998/04 - 2001/02) За ХОНДА СПОГОДБА VI (CG, CK) (1997/03 - 2003/12) За ХОНДА ГРАЃАНСКИ V Hatchback (ПР) (1991/10 - 1995/11) За ХОНДА СПОГОДБА VI Купе (CG) (1997/12 - 2003/06) За ХОНДА S2000 (АП), (1999/03 - /) За ХОНДА ИНТЕГРА Купе (DC2, DC4) (1993/07 - 2001/11) За ХОНДА, HR-V (GH) (1999/03 - /) За ХОНДА LOGO (GA3) (1999/03 - 2002/03) За ХОНДА СПОГОДБА VI Hatchback (CH) (1999/12 - 2002/12) За ХОНДА ГРАЃАНСКИ VI Купе (EJ, EM1) (1996/03 - 2000/12) За ХОНДА ОДИСЕЈА (RB_) (1998/09 - /) За ХОНДА ОДИСЕЈА (RA_) (1995/10 - 1999/12) За ROVER 400 Hatchback (RT) (1995/05 - 2000/03) За ROVER 400 (RT) (1995/05 - 2000/03)
Економски Пост Кина Пост Слободни 20-40 дена Бизнис/Брзо Post DHL / ТНТ / Федекс / UPS-от, Контактирајте со нас 7-20 дена
FONAN е sinya автомобилската електроника co.
П) Што за квалитет проблем?
Нашите производи се неопходни за да се испита тоа строго пред да ја напушти фабриката.
Ние ги поддржуваме нашите клиенти да создадат свој бренд.
П) можам Да ја посетите вашата фабрика?
Тоа е наше задоволство, доколку сакате да ја посетите нашата фабрика во Кина, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе го избере до нашата фабрика од аеродром или хотел. Многу авто одлуки промена авто делови средината на годината.
Зошто треба да го користите FONAN сензори
- Висок квалитет на производство
- Се обезбедат оптимални перформанси
- Точно тестирани & одобрени
- Се исполнат O. FONAN беше основана како бренд.
П) Може да понуди најдобри цени?
Да, ние би сакале да им понудиме на нашите клиенти со најдобри цени, бидејќи ние сме фабрика, ние може да го контролира оригиналната цена. Во помеѓу години, Г-дин Лиу е комуникација со меѓународно познати претпријатија на авто-делови.,ltd и Г-дин Фенг јуни Лиу. Ако сте го добиле на стоки имаат проблеми со квалитетот, ве молиме контактирајте со нас во времето, ние ќе ви помогнат да се реши тоа.
П) Дали ви треба каталог?
Да , имаме производ каталог и ние обично го ажурирате, многу нови производи се развиени. Во 2001 година, Г-дин Лиу доби во индустријата на автоматскиот сензор, биле посветени на развојот и производството, па се до денес. Развојот на МАПАТА сензор (Колектор апсолутен притисок сензор).
In2014, со цел да се задоволат барањата на клиентите, за повисок квалитет на производите, FONAN се прошири повторно, преименувана sinya автомобилската електроника co.032 KW 493 032 За ХОНДА ГРАЃАНСКИ V Салон (на ПРИМЕР, ЕЈ) (1991/10 - 1995/12) За ХОНДА СПОГОДБА V Aerodeck (CE) (1993/09 - 1998/02) За ХОНДА СПОГОДБА V Coupe (CD) (1993/09 - 1998/12) За ХОНДА ГРАЃАНСКИ V Coupe (EJ) (1993/08 - 1996/03) За ХОНДА ГРАЃАНСКИ VI Fastback (М-р, MB) (1994/09 - 2001/02) За ХОНДА CRX III (ЕЈ, на ПР. Ние обично го добивате нашиот партнери' барање, прилагодено боја, форма, големина на пакување итн. Ова ги поставил темелите за подоцна FONAN 's технологија на производство раст.
П) Е фабриката?
Да, ние сме фабрика, ние производство авто сензори за себе.
П) Може да се прифати прилагодени производи и прилагодени пакување?
Се разбира. E спецификации
!!!!!МНОГУ ВАЖНО!!!!
Пред ставање на ред за оваа содржина, МОРА да се ПОТВРДИ ДЕКА ОВОЈ ДЕЛ ЌЕ се ВКЛОПИ во ВАШИОТ VEHCILE! Употреба на производителот дел број наведени погоре и се поклопува со вашиот постоечки авто дел или контактирајте со вашиот продавач со овој дел број корисна.


Карактеристики на производот

Резолуција:
37830-P05-A01
Тип:
Внесувањето Воздух Сензор За Притисок
Мерен Опсег:
37830-P0G-S00
Бренд Име:
FONAN
Стил:
Varistor Тип
Чувствителност:
Во 99%
Повторливост:
MHK100590 079 800-3000 079 800-4250
линеарна:
37830-P7A-N11
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Тип На Сигнал:
Напонски Сигнал
Hysteresis:
37830-PAA-S00
Тип:
Цела Апсолутен Сензор За Притисок
Автомобил Направи:
Хонда
OE БР.:
37830-P05-A01 37830-P0G-S00 37830-P7A-N11 37830-PAA-S00 6PP009400371
Други Не.:
MHK100590 079 800-3000 079 800-4250 6PP 009 400-371
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина
сертификација:
ISO9001
FONAN Бр.:
ФА-Y025
Гаранција:
12 месеци
квалитет:
100%тестирано
главниот пазар :
САД, Јужна А

Поврзани производи