• Цената е намалена.
  • Свеж
WSDM-70C RCIDOS Прирачник Код Печатач,ПВЦ картичка втиснување машина,letterpress rotogravure печатење машина.име картичка код печатач

WSDM-70C RCIDOS Прирачник Код Печатач,ПВЦ картичка втиснување машина,letterpress rotogravure печатење машина.име картичка код

 
DEN 12768.00

Стока
Во продавницата


Почекајте еден момент, ќе се покаже на Видео
(Видео за WSDM-70 C)
WSDM-70 C Прирачник Код Печатач,ПВЦ картичка втиснување машина,letterpress rotogravure печатење машина.име картичка код печатач
1. Product Overview
Прирачник код печатач (imprinter) е од суштинско значење опрема на ПВЦ картички пост производство и преработка.
Неговата функција е да екструдиран испакнати или оддалечување на ликови да се направи ПВЦ картичка со identifiability и уникатност.
Нашето "чудо" серија PVC прирачник код печатач поседува сигурен структура, точна позиција, на мал волумен,
убав изглед и лесно операција, која се применува за мали серија и многу видови картички' на производство
за мали продавници, showbiz, храна центри, берза центри, банки и осигурување итн.
2. Главниот Технички Параметри
Се однесува работното парче : Нормативни ПВЦ картичка, Која се 85.5 mm × 55мм
1. Карактер-избор : карактер rosette turnplate
2. Усвојување ISO меѓународна кредитна картичка посебен карактер.
3. 2 брзини за збор проред јаз
1/7inch
1/10inch(само за мали знаци)
4. Работата режим : упатство
5. Воскресна тип линии : 1-11 линии
6. Воскресна тип локација индикација : индикаторот или примерок картичка
Модел
WSDM-70 C
Бренд
RCIDOS
Внатрешните 70 код знаци
Капитализација случај на англиски букви (26) : А~Z
Капитализација & Пониски арапски numerals (20) : 0~9
Мали симболи (8) : & '' .–/ ( )
Голем симболи (14) : M V D £ N O $ ¥ .-( )
Измените splanishing симболи(2) :
Нето тежина
340×300×180mm
Тежина на пакет
410×350×255mm
Машина со големина
8.8 kg
Пакување големина
10.5 кг
-
Вашите повратни информации тоа го прави на сите достоен за тоа!
Театарска од нашите клиенти да ни даде своите мислења за нашите услуги и производи,
дали тоа да биде на Aliexpress или преглед на нашата веб страница.
Па ве молиме, дозволете ни да знам што мислите, но, ако не е проблем ние би сакал да се поправат и тоа
помогне да се промени било негативни мислења пред да ја напуштат повратни информации.
Помалку од 5-Star Рејтинг? Што е вашиот проблем?
Ние би сакале да знаете како ние може да се направи нешто подобро и да ви понуди на 5-ѕвезда третман вас
заслужуваат!
Затоа ве молам, ако тоа не е 5 ѕвезди, не ни остави 4 и нека го направи тоа совршено.
Да дојдат во допир со нас..
Имаме за цел да им понуди на највисоко ниво на услуги на клиентите и задоволството да сите наши клиенти
и ова е причината зошто ние ви нудиме толку многу начини да контактирате со нас ако таму се случува да биде било
hiccups!
**************bette Р квалитет, bette Р испорака, bette Р цена ****************

Треба да се плати
"Увоз царина"
кога јасно царинските или курир помине пакет за вас
даночен износ што не сме сигурни,
тоа наплатат од вашата влада
Ви благодариме за вашата поддршка, ние ќе направиме се bette Р
! ! !


Карактеристики на производот

Број На Модел На:
WSDM-70C
Бренд Име:
RCIDOS

Поврзани производи