• Цената е намалена.
  • Свеж
Бојата на кожата XLR 3 Pin TA3F Plug Вратоврска Клип на Lapel Микрофон Кондензаторот Lavalier Микрофон Мајк За Безжични Караоке Систем за Предавателот

Бојата на кожата XLR 3 Pin TA3F Plug Вратоврска Клип на Lapel Микрофон Кондензаторот Lavalier Микрофон Мајк За Безжични Караоке

 
DEN 412.32

Стока
Во продавницата


Опис Широк опсег на еднонасочно electret кондензаторот микрофон обезбедува чиста транспарентен аудио и подобрени вокал пикап со подобрена добивка пред повратни информации. Издржливи тенки метални рамка и флексибилни gooseneck лесно може да се моделирани да секој корисник. Ергономски дизајн и удобно се вклопуваат со или без очила, капи, или слушалки и без фризура пречка. Карактеристики : Вратоврска Клип на Микрофон со XLR-3 Pin Приклучок Конектор. Висок квалитет на супер мини тип Професионални вокал пикап кондензаторот микрофон,Одличен глас за намалување на ефектот, rich&мека средно фреквенција На мека цевка може да се прилагоди слободно и да се постигне најдобар ефект на пикап, Пот и Прашина-Доказ Направен Првенствено за Внатрешна и Надворешна професионалци Дизајниран за Употреба на Сцената, Куќи на Обожување, Предавачи и Други Апликации кои што Бараат Минимум Микрофон Видливост со рака-без Операција. Спецификации : Поларните шема : Omnidirectional Микрофон дијаметар : 4.0*1.5 mm Чувствителност : - 46d B ±2db Фреквентен Опсег : 20-20 KHZ Излезна Отпорност : Стандард Операција Напон : 2.0 V-10 V.DC SNR : >63db Жица должина : 1.2 m Пакување содржи : 1 x Lavalier Микрофон


Карактеристики на производот

Пакет:
Yes
Поларните Обрасци:
omnidirectional
Број На Модел На:
Клипот Микрофон Condensador Microfone Lapela Yaka Mikrofonu Mikrafon
Стил:
Lavalier Микрофон
комуникација:
Жичен
Бренд Име:
XINGYI ЅВЕЗДА
Трансдуцерот:
Кондензаторот Микрофон
Употреба:
Караоке Микрофон
Поставете Тип:
Еден Микрофон
Боја:
Беж / Невидливи Месо Боја / Бојата На Кожата
Гаранција:
5-Годишна Гаранција
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Употреба :
Караоке, Конференција, Пеење, Фаза Шоу, Свадба, Црква
Конектор тип:
Мини 3 Pin XLR 3 Пина TA3F
елемент:
Назад Electret Кондензаторот
Состојба:
100% Сосема Нов
Должина на кабел:
За 120CM

Поврзани производи