• Цената е намалена.
  • Свеж
BIX-J50 дишните патишта обука Модел,Trachea интубација Обука Модел W057

BIX-J50 дишните патишта обука Модел,Trachea интубација Обука Модел W057

 
DEN 20400.00

Стока
Во продавницата


BIX-J50 дишните патишта обука Модел,Trachea интубација Обука Модел
Карактеристики :
1. Anatomically точни полна големина устата, јазикот, дишните патишта, и дијафрагмата. Совршен за поставување на цевки endotracheal
2. Респираторни звук auscultation
3. Усни, назална интубација
4. Усни, нос вшмукување
5. Мека вратот со cricoid ' рскавица дозволи класичен Sellick маневар потребни за да се обезбеди подобар поглед на мојот глас
Материјал Место на Потекло
сертификат Материјал
Место на Потекло
ПВЦ
ISO9001/ISO4001
Шангај, Кина (Копно)
Пакување & Испорака
1.Пакување : картон или пакет како вашето барање
2.Испорака Детална : Испорака во рок од 15 дена по плаќање
Пакување Детали
Испорака Детали
картон или пакет како вашето барање
Испорака во рок од 15 дена по плаќање
Компанијата Информации
Шангај Chinon Медицински&Equipment Manufacturing Co.,Ltd. е производител специјализиран за производство на медицинска настава модели.
Сега имаме 7 серија повеќе од 1000 производи.Да се биде доверлив добавувач, нашиот целосен опфат на производи се произведени според ISO9001 и ISO9004 упатства.И ние воспоставени односи со стотици клиенти од целиот свет.
Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи,ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт.
Нашите Услуги
1. Фабриката директна продажба.
2. Висок квалитет и ниска цена.
3. Одговор во рок од 24 часа.
4. Услуги на клиентите.


Карактеристики на производот

Предмет:
Медицински Науки
Број На Модел На:
BIX-J50
Тип:
Manikin
боја:
Боја на кожа
Предмет:
Медицински Науки
Сертификат:
ISO9001/ISO4001
Се користи во Mediclal:
училиште/болница
Големина:
Life Size
Пакување:
картон или како вашиот бараат
Is_Customized:
Yes
квалитет:
Висок квалитет
Материјал:
Напредни ПВЦ

Поврзани производи