• Цената е намалена.
  • Свеж
Дигитални Менгеме Метар ЕДИНИЦА UT204A Тековната Менгеме AC/DC Струја Напон Capacitor Отпор Тестер Amper Voltmeter

Дигитални Менгеме Метар ЕДИНИЦА UT204A Тековната Менгеме AC/DC Струја Напон Capacitor Отпор Тестер Amper Voltmeter

 
DEN 1751.52

Стока
Во продавницата

- DHL, Fed Ex, ТНТ, UPS-от, EMS, Кина Пост, Хонгконг Пост се сите достапни.- Ве молиме бидете сигурни дека вашата испорака, адреса и контакт телефонски број се точни кога ќе понудата на објектот.- Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под ре-saleable состојба).
Може да се широко се користат во електрониката, електрична енергија, петрохемиската, металургија, производство, масло и други индустрии, е идеална алатка за опрема за одржување и одржување.- Ве молиме потврди детални информации за достава на фактурата.- Нашата програма ќе ја напушти назад истиот повратни информации за вас, по вашите позитивни повратни информации.- Објектот ќе бидат испратени со 3 дневна по добивањето на плаќање. Увозните Даноци или Давачки 1. Пратката 1.- Ве молиме проверете со што земјата е Царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред да купите.6 mm x18mm Производ во Боја Црвена и сива Производ Нето Тежина 260g Производ Големина 208mm X 76mm X30mm Стандардни Додатоци
Тест Води, Носи Торба, Точка Контактна Температурна Сонда Стандард Поединечните Подароци Кутија За Пакување, Англиски Упатство
Пакување се Вклучени : 1 * UT204 A 400-600 A Дигитални Менгеме Метри 2 * Тестирање води (91cm кабел) 1 * Температурна сонда (95cm кабел) 1 * Сметководствена торба 1 * Носење на рака 1 * англиски јазик прирачник за корисникот Забелешка : Оваа производи не содржат Батерии затоа што од Авион Граници.- Како вашите повратни информации е многу важен за нашиот развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги. Благодарам многу за вашето време.- Ве молиме контактирајте со нас пред да ја напушти неутрални или негативни повратни информации, ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши проблемите.5%+5) DC Струја (А) 40 A/600 A ±(2%+5) на AC Напон (V) 4 V/40 V/400 V/600 V ±(1%+5) DC Напон (V) 400m V/4 V/40 V/400 V/600 V ±(0.- Еден ние се вратени предмети, ние ќе ја испрати на заменува оние назад колку што е можно поскоро.


Карактеристики на производот

Димензии:
208mm* 76mm*30 mm
Тежина:
0.43kg
Температурата На Работа:
-40 целзиусови степени до 1000 целзиусови степени
Бренд Име:
ЕДИНИЦА
Мерење На Отпор Опсег:
40m
Мерење На Струја Опсег:
40A/600A
Број На Модел На:
UT204A
DIY Материјали:
Електрични
Мерење Capacitance Опсег:
4nF/40nF/400nF/4uF/40uF/100uF
Мерење На Напон Спектар:
400mV/4V/40V/400V/600V
Дисплеј Тип:
аналогни и дигитални
Карактеристики:
дигитални менгеме метар
Карактеристики 1:
Тековната Менгеме AC/DC
Карактеристики 3:
менгеме метар
Карактеристики 4:
единица метар менгеме
Карактеристики 5:
multimeter тестер
Карактеристики 7:
менгеме метар
Карактеристики 8:
единица ut204a менгеме метар
Карактеристики 9:
multimeter тестер

Поврзани производи