• Цената е намалена.
  • Свеж
Про Rechangeable Батеријата 4 Лак Сензор Соларни Авто Потемни/Засенчување Мелење Tig Лак Голема Видите Заварување шлем/Заварчик Очила/Маска/Кап

Про Rechangeable Батеријата 4 Лак Сензор Соларни Авто Потемни/Засенчување Мелење Tig Лак Голема Видите Заварување шлем/Заварчик

 
DEN 2110.56
DEN 1477.00

Стока
Во продавницата

Барање : 1. Ако имате било какви прашања во врска со политика на враќање на, ве молиме слободно да не контактирате! Ако не сте 100% задоволни со квалитетот на купувањето од TRUSOXIN, можете да се вратите или размена на вашите предмети во рок од 7 дена од доставената датум. Објектите што сте ги примиле во рок од 7 дена од доставената датум. Објектите што сте ги примиле неискористени, неоштетени и во оригиналниот пакет. APO/FPO/DPO Превозот Ние се извинуваме што P. TRUSOXIN онлајн продавница не се продава врз основа на нивните одлични дизајни и докажана сигурност. Подготовка на Време : ние треба 5-10 работни дена да се подготви ред според нашите бројни наредби секој ден. Клиенти од Бразил треба да оставите порака да ни дадете вашиот 11-цифрениот CPF како вашите сопствени потреби за тоа. Кутии и воени адреси (APO, FPO) не може да биде донесено.
ГОЛЕМА ПРОМОЦИЈА НА ОВОЈ МОДЕЛ!
Филтер Големина : 133*114*10ММ
Активни видите eara : 100 MM*59. Но вие не треба да се потврди вашиот треба внимателно! Atten : ние не може да го прифати размена или поништува по вашата нарачка е испраќаат.5 MM
Светлина сенка : DIN4
Темна сенка : DIN9-DIN13
Начин да се прилагоди на Сенка eara : Надвор од контрола,stepless на вредноста
Доцнењето : 0. На пример, ако сте биле во Гвам, Puerto Rico, може да држава Гвам, порторико во земјата дел.1 секунди / 1. Така на квалитетот е загарантирана. Сите пакети со Чиле треба ПОЗНАТОТО број од DHL/UPS/Федекс/ЕМС. Се врати превозот надомест се плаќа од страна на купувачот. Ве молиме да се разбере, сепак, царина е надвор од нашата контрола ние не можеме да guarrante нема данок за провизии и нема да сноси никакви даночни такса.Ние ќе ве информира веднаш откако вашиот парцела биле испратени надвор.6 S,stepless на вредноста
Напојување : Соларна pannal+li батеријата
Номинална Капацитет на Батерија Li : 1200m AH
Оперативен температура : -10 centigrade - 65 centigrade
Сензор за Заварување : 4
Маска материјал : PA/PP
Заштита на одделение aginest UVB : DIN15
Ниска моќност тест : да
Нисконапонски аларм : да
Мелење функција : да
Оптички одделение : 1/2/1/2
1, безбедносна архитектура дизајн, меѓународна поп стил, ергономија, доволно внатрешен простор, лесно да се работи, удобен за носење, целосна заштита на лицето, вратот и ушите;
2, со користење на високо-квалитетни LCD и оптички облоги, заштитени постојан УВ / IR заштита (заштита класа 15 #), да се осигура дека операторот од штетните зраци на УВ / IR повреда;
3, новиот оптички контрола на течен кристал на светлина вентил за автоматско затемнување технологија, мулти-слој LCD и обложени стакло, ефективно го блокира ултравиолетовите, инфрацрвените, видлива светлина е повеќе лесно да се помине, а со тоа се штитат заварувачи очи, па јасно набљудуваат заварување објект, намалување на повторува заварување, подобрување на заварување ефикасност;
4, автоматска промена на првобитната светлина контрола на колото, очила на лак на времето за одговор на помалку од 1/10000 секунди, од светли државно ниво во темна државно ниво, а со тоа намалување на неочекувани моменти лак оштетување на очите;
5, оригиналниот анти-мешање switch дизајн за да се спречи несаканите во близина на комплексот на животната средина да се види јасно на заварување објект;
6, лак исчезнува, очила флип за време на светла на државно ниво и за заштита од мракот на државно ниво се поставени според побарувачката во рамките на 0. и 5 ѕвезди за детална оценка на вашата нарачка. сите на рудникот стока само наплати само мал дел од превозот цена,и поголемиот дел од земјата е бесплатен превозот 3. Но, ние ќе рефундирање на вашите плаќање за изразат испорака(ако имате платени) на вашата сметка во рок од 24 часа. За Царина Во разгледување на нашите клиенти да имаат корист, Ние сме принудени да брод вашата нарачка од редовна пошта и што треба да се остави ме цел забелешка или цел порака за да ми каже колку јас треба да се регистрирате на фактура (ако не кажи ми колку јас треба да се регистрирате на фактура,јас ќе потпише за 2/3 на законот за вредност на фактура).


Карактеристики на производот

Автоматско Затемнување:
Yes
Соларен Погон:
Yes
Се Префрлат На Време:
1/10000
Напојување:
Li батеријата/соларен погон
Шлем Материјал:
PP
Чувствителност:
1/10000s
Број На Модел На:
800 Серија
Погледнете Област:
100*59.5 mm
Бренд Име:
TRUSOXIN
кертриџ големина:
133mm*114mm*10мм
clor:
Црвено/Сино
CE:
Одобрени
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)

Поврзани производи