• Цената е намалена.
  • Свеж
ELEWIND 19mm DPDT осветлени метал селектор switch 3 позиција(PM192F-22X/31/R/12V/S/IP65)

ELEWIND 19mm DPDT осветлени метал селектор switch 3 позиција(PM192F-22X/31/R/12V/S/IP65)

 
DEN 352.80

Стока
Во продавницата


Дел број : PM192 F-22 X/31/R/12 V/S/IP65
Инсталирајте дијаметар : 19mm
Вклучете оценка : 3А/250 VAC
Облик : Рамна глава
Функција : Три позиција одржување Селектор прекинувач (2 NO2 NC)
Led type : Осветлена стрелка
Боја : Црвена, Зелена , Жолта ,Сина, Бела , Портокалова
Напон : од 1.8 V да 250 V
Терминал : 8 Pin терминал
Кора материјал : нерѓосувачки челик
IP оценка : IP65
Температура : - 40 до 75 Степен
За повеќе квантитет,pls контактирајте со нас за ДОБРА ЦЕНА!! Се истакна :
За Бесплатно полнење на Кина пост услуга, тоа не имаат стабилна превозот време, ние не cann
бидете сигурни дека goods100% може да се пристигне секоја земја sucessful во 60days. Значи, ако стоката не ги добиле на време, pls контактирајте ме, јас ќе ви обезбеди подобар начин за решавање на овој проблем.Ви благодариме.
Ние може да се направи под посебни барања(Тоа ќе се земе дополнителна наплата, pls контактирајте со нас прво, пред да ред) :
1. Ласерско гравирање за различни симбол или Осветлени симбол.
2. Различни метално тело боја може да се направи како Црвена , Зелена , Жолта ,Сина, Бела , Портокалова , Golded .
3.Специјален дизајн за голем дијаметар на 35mm) или small (мал дијаметар до 8mm.
4. Ние прифаќаме различни плаќање начин, како paypal,Т Т,Зачувам и така натаму.
5. Други посебни pls контакт со мене, ОЕМ или ODM за вас!!!!
Подолу pls проверете други производи прекинувач :


Карактеристики на производот

боја:
Сина, Портокалова, Розова, Црвена, Бела, Жолта
Напон:
6V, 12V, 24V, 110V, 220V, Other
Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
RoHS,CE,CCC
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
Гаранција:
1year
Број На Модел На:
PM192F-22X/31/R/12V/S/IP65
тековната:
3A
Бренд Име:
ELEWIND
Карактеристики:
DPDT осветлени метал селектор switch 3 позиција

Поврзани производи