• Цената е намалена.
  • Свеж
2 Парчиња Поставени на доградба на Акрилни Нокти полски Буквар База на Грб & УВ Врвот Грб Гел Ноктите Уметност Гел за Нега на 0.5 FL.оз

2 Парчиња Поставени на доградба на Акрилни Нокти полски Буквар База на Грб & УВ Врвот Грб Гел Ноктите Уметност Гел за Нега на

 
DEN 172.32

Стока
Во продавницата

2 Парчиња Поставени на доградба на Акрилни Нокти полски Буквар База на Грб & УВ Врвот Грб Гел Ноктите Уметност Гел за Нега на доградба на Акрилни Нокти полски Буквар Опис : Капацитет : Прибл. 0.5 FL.оз Буквар е за употреба како пред слој пред да аплицираат за на доградба на акрилни во прав. Првенствено функција е да се зацврстуваат на акрил и исто така му помага на целата структура на повеќе солидна. Содржи : Acetone,PMGDM и Glyceral Dimethacrylate. Насоки : се Применува точка од Буквар до центарот на ноктите површина,Буквар ќ lspread frim слободни работ на ноктите назад кон cuticle.Не четка буквар на ноктите.Оставете да се исуши & применува вториот грб. УВ Врвот Грб Опис : Јачина : 0.5 fl мл / 14ml нето тежина за шише Користи како последен чекор за УВ гел ноктите уметност Зајакнување на вашите нокти со траен сјаен ефект, го спречува Исчезнува Оваа УВ topcoat може да се формира сјајна и издржливи завршница на ноктите! Создавање фантастична сјајна нокти ефект!!! Погодна да се применуваат на врвот на УВ гел ноктите / акрилни нокти / природни нокти / итн. за да креирате гланц! Треба да се исуши под УВ ламба Состојки : Етанол, Акрилик Obligomer, Д - camphoroquinone, Benzophenone Насока на употреба : се Применува УВ topcoat на ноктите и место под УВ светлина, додека целосно суви. Чистење на остатоци со УВ Почиста Плус да се остави гланц. Внимание : да се Чува далеку од очите (го Задржи надвор од деца) исто Така важно е да се чува во стаклен сад и се чува далеку од воздух и светлина Пакет Содржина : 1 x УВ Врвот Грб 1 x доградба на Акрилни Нокти База Гел


Карактеристики на производот

Тип На Објект:
Гел На Ноктите
НЕТО-WT.:
0.5 FL.оз
Состојка:
Гел На Ноктите
Тип:
УВ Гел
Бренд Име:
Уметноста lalic
Количина:
2 компјутери
Број На Модел На:
0271

Поврзани производи