• Цената е намалена.
  • Свеж
500 w вратоврска мрежа PV соларни инверторот со IP67 водоотпорен функција dc 25-55v на текст за да 230v ac

500 w вратоврска мрежа PV соларни инверторот со IP67 водоотпорен функција dc 25-55v на текст за да 230v ac

 
DEN 21840.00
DEN 19874.00

Стока
Во продавницата

Вашата акција ќе ни помогне да им понудиме на нашите млеко и леб. 25 A
ЕФИКАСНОСТ
CEC пондерирана ефикасност
94. На дистрибуирани природата на microinverter систем гарантира дека не постои единствена точка на системот во PV систем. Ние не сме одговорни за било погрешно или undeliverable адреси. Ова понатаму ја поедноставува инсталација, ја зголемува сигурноста и заштедува на работна сила и материјали трошоци. излез прекуструјна заштита
A. 7 до 15 работни дена (исклучени сабота & недела, Јавни Празници) за повеќето од НАС/велика БРИТАНИЈА/AU дестинации .0%
Статички MPPT ефикасност
Во 99%
Ноќ на време потрошувачка на енергија
50m W
MACHANICAL ПОДАТОЦИ
Температурата на работа опсег
-40ºC- +65ºC
Димензија (W*H*D)
23*16.
Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни на неутрален.)
13 A Секој влез -2 предвидени
Max. Ние не сме одговорни за било несреќи, одложувања или друг проблем, кои се во надлежност на превозот услуга.
Времето за испорака е прибл.
Сите наши предмети ќе биде предаден на купувачот Wholesales Alibaba адреса ве молиме да ја потврдува вашата адреса за Alibaba пред да конкурираат. инверторот backfeed тековни на низата

AC излез :
Напон (нормален опсег)
230v AC (200-270 V)
230v AC (184-265 V)
Струја (максимален непрекинат)
AC страна На 2. работата PV Текст тековната
9.
Оваа Микро инверторот зголемува производството на енергија од вашиот фотонапонски (PV) низа.
Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена. Секој микро инверторот е индивидуално поврзани со една PV модул во вашиот низа. Овој вид на microinverters се дизајнирани да работат на целосна моќ на собна температура високо како 65 C (150 F).5 kg
Ладење
Природна циркулација на воздухот
Куќиште на животната средина оценка
IP67 (на Отворено - NEMA 6)
ВНИМАНИЕ :
1. Ве молиме бидете сигурни дека превозот адреса е точна. Ние може да ниска одредување на некои цена за помалку царина кога превозот, ве молиме оставете вредноста на производот што сакате ни да се изјасни, во спротивно,ќе се пријавуваат од страна на нашите искуство; и ние ќе не носат на висока тарифа цена,купувачот мора да ги сноси reponsibility сами по себе.5 Hz
Моќност (максимална континуирано)
500 W
Фактор на моќ опсег
>0.
мрежа тај mppt инверторот 500w со IP67 водоотпорен
dc 25-55v на ac 200-270v/184-265 V
Модел : TEG-500 W-IP67
Оваа Микро инверторот обезбедува зголемена енергија жетвата и го намалува дизајн и инсталација на сложеноста со својата сите-AC пристап.
Повратни информации :
Ние зависи од нашите Alibaba углед и задоволство на клиентите за да се успее.
Со цел да се обезбеди да добиете цел ослободени од данок при увоз, ние ќе го пријават како и со помала вредност.0/45-55 Hz
50. Затоа, вашите повратни информации е од исклучително значење за нас. Овој уникатен конфигурација значи дека поединецот Максимално Врв Power Point Tracker (MPPT) го контролира секој PV модул. Ова осигурува дека максималната моќност е достапно од секој PV модул е извезена на комунални мрежа без оглед на учинокот на други PV модули во низа. Било увозни давачки или такси се на купувачот одговорност.
Ако сте љубители на мојот предмети ве молам оставете ме добар фидбек. Започнете напон
25 V/50 V
Max. Резултатот е максимален производство на енергија од вашиот PV систем.
Превозот :
Ние гарантираме за да брод од рамките вети време по исплата потврда (освен Одмор).
Ве молиме контактирајте со нас ако не го добие тоа во текот над 4 недели, ние ќе се реши овој проблем во многу кратко време. излезна струја на грешка
A.
Ова пониска цена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може да не важат за земји со различни тарифни правила.
Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
За објектот безбедноста, за осигурување е препорачливо.


Карактеристики на производот

Излез Тип На:
Еден
Големина:
23*16.5*3CM
Тежина:
3kg
Излезниот Напон:
200-270V/184-265V AC
Влезен Напон:
DC 25-55V
Фрекфенција:
50Hz/60Hz(Авто контрола)
Број На Модел На:
TEG-500W-IP67
Излезна Моќност:
0-500W
Тип:
dc-ac

Поврзани производи