• Цената е намалена.
  • Свеж
8 Светла Светилки DIY Дизајнер на Лофт Американската држава индустриски Склад Lumiled Гроздобер Тавански Светилки за Дома Бесплатен Превозот

8 Светла Светилки DIY Дизајнер на Лофт Американската држава индустриски Склад Lumiled Гроздобер Тавански Светилки за Дома Бесплатен

 
DEN 4272.00
DEN 3418.00

Стока
Во продавницата

8 Светла Таванот Светилка со Далечински Контролер Не Светилки
Светилка : Железо плоча + Жица + Далечински Контролер
Жица Должина : 1.5 метри
Сијалица Извор : 8pcs E27 светилки (не се вклучени)
Напон : 110 V - 220 V
Плаќања
1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. 2.Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката. 3.Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.
Пакување&Испорака
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO).
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака.
8. Време На Испорака :
Повратни информации
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации , така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми. Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!
Гаранција и се враќа политика Ние сме секогаш примена на себе да се подобри нашата услуга за сите на нашите ценети клиенти. Еве некои прашања на нашата Гаранција и се Враќа Политика :
1. Овој објект е СИТЕ НОВИ и во фабричките кутија и пакување, сите производи се проверува и пакувани во добра состојба пред испраќање.
2. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
3. Нормално ние обезбедуваме 1 години гаранција за потрошувачите на нашите LED светла. Ако led светлата беа скршени во две години, поради квалитетот прашања, ние ќе го поправи тоа за слободни. (Со исклучок на објектите оштетени или злоупотребува по приемот).
4. Пред да се врати стоката, ве молиме контакти ни прво да разговараат за прашања што се има. Во меѓувреме ве молиме да ни кажете што дефектот е, да се елиминира несоодветното користење. 90% од времето сме во можност да го средиме проблемот со давање техничка поддршка, без да мора да се испрати нешто назад.
5. Ако постојат irremediable дефекти со уреди, можете да ги врати назад кон нас на поправка или замена под нашите дванаесет месеци гаранција.
6. Генерално, ние ве советуваме да вратите расипан стоки со испраќање на нив преку поштата и ЕМС наместо користење couriers како DHL, UPS-от, FEDEX и TNT. Нормално тоа ќе се 7-15 дена за да се врати стоката до нас од страна на поштата или ЕМС.
7. Се врати превозот надомест бидат одговорни од купувачот.


Карактеристики на производот

Боја На Каросеријата:
Црна
Тип На Објект:
таванот светла
Заврши:
Железо
Гаранција:
2 години
Напон:
90-260V
Карактеристики:
индустриски таванот светилка
Техника:
обложено
Извор На Енергија:
AC
Употреба:
празник
Тело Материјал:
Железо,Пластика
База Тип:
E27
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Е dimmable:
Yes
Осветлување Област:
5-10square метри
Број На Модел На:
D091
Материјал:
ПВЦ/Пластика
Стил:
Арт Деко
Број на извори на светлина:
8
Инсталирајте Стил:
Површината монтирани
Примена:
Трпезарија
Бренд Име:
MUCHTING
Извор На Светлина:
Блескаво Светилки
сертификација:
CCC
Е Светилки Вклучени:
No

Поврзани производи