• Цената е намалена.
  • Свеж
D6 серија DC hall effect current transducer затворена јамка 300A current transducer

D6 серија DC hall effect current transducer затворена јамка 300A current transducer

 
DEN 1152.00

Стока
Во продавницата


Производ Функција :
На D6 Серија тековната сензор е затворена јамка уред врз основа на мерење на принципот на салата ефект,
со галвански изолација помеѓу примарните и секундарните кола,
големината на примарниот doesn ' t влијаат на тест прецизност, без разлика на локацијата на примарниот во дупка на тековната сензор.
Тоа навистина може да се измери резолуција од 1000 : 1, тој го користи за прецизни мерења на СТРУЈА, AC и пулсот струја.
(Ta=25 ± 5 ,РЛ=2 K Ω ,CL=10000 PF)
Тип
D6-300 A
D6-500 A
Единица
Номинална струја(Ipn)
±300
±500
А
Мерка опсег(Ip)
0—±500
0—±800
А
Се врти сооднос(Нп/Ns)
1 : 3000
1 : 5000
Т
Мерка resister
со±15 V
@±300 Amax
0(min)95(max)
@±500 Amax
0(min)62(max)
Ω
@±500 Amax
0(min)40(max)
@±800 Amax
0(min)11(max)
Ω
Мерка resister
со±18 V
@±300 Amax
0(min)122(max)
@±500 Amax
0(min)88(max)
Ω
@±500 Amax
0(min)58(max)
@±800 Amax
0(мин)30(max)
Ω
Серпентина resister
31
50
Ω
Номинална излезна
100
100
ма
Напон
±12,±15,±18
V
Потрошувачка На Енергија
≤20+Ip X(Нп/Ns)
ма
Надомести тековна
@Ip=0 ±0.2
ма
Форумот лебдат
@ -40~+85 ≤±0.5
ма
Линеарноста
@Ip=0-±Ipn ≤0.1
%FS
Време на одговор
@50 A/µS, 10%-90% ≤1
µS
Галвански изолација
@ 50 HZ,AC,1min 6
KV
di/dt
>100
A/нас
Пропусниот опсег
@ -1d B 0~150
KHZ
Апликации
·Променлива брзина на дискови
·Заварување машина
·Батеријата испорачана апликации
·Уреди за непрекинато Напојување (UPS)
·Електрохемиски
Механички димензија (за референца само)
Забелешки :
1. Сите димензии се во мм.
2. Општа толеранција од ±1mm
3. Elucidation : 1 : +15 V 2 : –15 V 3 : I0 UT 4 : NC
Упатства за употреба
1.Кога струјата ќе се мери оди преку сензор, тековната ќе се мери на излез крајот. (Забелешка : лажни жици може да резултира со оштетување на сензорот)
2.Прилагодено дизајн во различни номинална влезниот тековната и излезна струја се достапни.
Стандарди
·UL94-V0.
·EN60947-1 : 2004
·IEC60950-1 : 2001
·EN50178 : 1998
·SJ 20790-2000
Општи датум
Вредност
Единица
Температурата на работа (ТА)
-40 до +85
Температура на чување (ТС)
-40 до +125
Маса(приближно) (M)
290
g


Карактеристики на производот

Број На Модел На:
D6 300A
Серпентина Структура:
Toroidal
is_customized:
Yes
Употреба:
тековната
Фаза:
Еден
Калем Број:
Autotransformer

Поврзани производи