• Цената е намалена.
  • Свеж
Топла продажба! CE 2.5X420mm Стоматолошки Loupes LED Глава Светлина Светилка за Хируршки Медицински Бинокуларна LoupesBlack TUV Бесплатен Превозот

Топла продажба! CE 2.5X420mm Стоматолошки Loupes LED Глава Светлина Светилка за Хируршки Медицински Бинокуларна LoupesBlack TUV

 
DEN 2966.40
DEN 2818.00

Стока
Во продавницата

Топла продажба! CE 2.5 X420mm Стоматолошки Loupes LED Глава Светлина Светилка за Хируршки Медицински Бинокуларна Loupes Black TUV Бесплатен Превозот
Опис : Вовед за Стоматолошки Loupes :
Се препорачува за прв пат на корисниците и тоа е најлесниот loupe да се прилагоди на. Тоа е најпопуларниот модел меѓу забите студентите и стоматолошки hygienists. Таа има широко поле на гледање и великодушни длабочина на полето со висок доволно енергија за секојдневните дентални процедури Карактеристики за Стоматолошки Loupes :
Шефот На Рака
Приспособување На Алатката
Заштитни Капаци
Поставување На Цел
Флип Зафат
Ултра лесна Тежина (75.0 грама)
Еден Чекор Pupillary На Вредноста
Удобен 420mm Работа од Далечина
Прилагодливи Аголна Гледање
Голема Длабочина на Полето
Лесно Конвергенција Settings
Безбедност Мека На Допир Рамка
Флип-up Дизајн
Голем Поле на Гледање
Стилски Дизајн
Мулти-Лице Употреба
Инклузивното ткаенина за чистење
Шрафцигер
Флексибилни Headband
Спецификација :
Зголемување : X 2.5
Работното растојание : 420mm
Длабочина на полето : 80mm
Поле на Гледање : 60mm
Тежина : 52g
Рамки : Ну-легура или Титаниум
Пакување Листа :
Главното стакло - 1 секој
Заштита на чаши - 2 секој
Инклузивното ткаенина за чистење 1 секој
Шрафцигер -1 секој
Флексибилни Headband 1 секој
Прилагодете Алатка 1 секој


Карактеристики на производот

Емитуваат Боја:
Ладно Бела
Боја На Каросеријата:
Црна
Тип На Објект:
Предните светла
Цел:
Стоматолошки Производ
Префрлете Го Режимот:
Висок/Среден/Низок
Тип На Батерија:
Литиум Метал
Водоотпорен:
No
Бренд Име:
OUSSIRRO
Модел на LED Монистра:
Q4
Wattage:
1 W
Извор На Светлина:
LED Светилки
Зрак Агол:
45°
сертификација:
CE
Број На Модел На:
188028
is_customized:
Yes
SKU:
188028
Зголемување:
2.5 X
боја:
Црна
Потекло:
Кина
работната далечина :
420mm
Тип:
Стоматолошки Loupe Сет

Поврзани производи