• Цената е намалена.
  • Свеж
T0731 - T0734 Компатибилен инкџет кертриџ T0731 T0732 T0733 T0734 за CX9300F C79 C90 C110 T20 T21 TX110 CX3900 CX4900 итн.

T0731 - T0734 Компатибилен инкџет кертриџ T0731 T0732 T0733 T0734 за CX9300F C79 C90 C110 T20 T21 TX110 CX3900 CX4900 итн.

 
DEN 911.52
DEN 638.00

Стока
Во продавницата

Бидете сигурни дека тоа е ориентирана во иста насока како отстранети кертриџ. Притиснете го копчето "Конфигурирај" копчето на печатачот контрола подлога. Отстранување на мали пластични безбедност картичката на дното на компатибилен кертриџ и потоа се лизга во кертриџ држачот.
Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена. Ако 30 дена поминаа, клиентот е должен да се јавите на нашите Aliexpress услуга за понатамошна помош.
Се врати и Политика за Наплата
Ние не се во согласност со 30 дена гаранција за враќање на парите.
Тип На Мастило
Боја-базирани мастило
Пакет
пластична кеса + без кутија
(се продаваат поединечно во запечатен пакети )
Белата кутија, неутрална боја кутија, Клиент сопствен бренд кутија се исто така достапни,
ве молам оставете ме порака.
Ве молиме да биде љубезно малку трпеливи и да не контактирате доколку објектот не беше примен по 25 работни дена. Притиснете на мали табот на крајот на кертриџ сакате да се замени со компатибилен мастило кертриџ и повлечете го кертриџ од кертриџ држачот. Мали електрични чип на крајот на дното или на кертриџ треба да се упатуваат кон задниот дел на печатач кога ќе се намали кертриџ на своето место. Ние Брод на Светот (некои земји и APO/FPO исклучени). Ќе се добие единствен матичен Бр. За отворање на печатач капак целосно да пристапите на печатач за внатрешни работи, а потоа подигнете го кертриџ маска за да пристапите на печатач за касети.
Како да го Користите Компатибилни, Мастило за Печатари Epson?
1.
Ве молиме не објавуваат ништо назад пред да се јавите на нашите Aliexpress сервисот. Затворање на кертриџ маска и потоа затворете го капакот на печатачот. Ако објектот ќе пристигне и не работи добро, ве молиме контактирајте со нас преку e-mail во најрано време. Ако има промени во вашиот ум ,за да можете да се вратите неотворена и неискористени предмети назад кон нас, за целосно враќање на средствата. Се сврти на печатач и да чекаат додека не приходите преку своите setup процес и на печатач главата ќе престане да се движи. Се движите низ менито додека сте го истакна "Одржување" опција.
Превозот
I.Предмети ќе се испраќаат преку воздухопловната од Кина во рок од 1 до 3 работни дена по приемот на плаќање
(освен викендите и официјалните празници) олово-време ќе се 10-25 работни дена во зависност од ефикасноста на локалните поштата.Превозот услуга обезбедена од страна на EMS,DHL Fedex,UPS-от или други курир исто така е достапен тука за итни потреби.


Карактеристики на производот

Тип:
мастило кертриџ
Компатибилен Бренд:
Epson
Број На Модел На:
T0731 - T0734
Бренд Име:
МАСТИЛО НАЧИН
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Компатибилен Бренд:
Epson
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Целосна

Поврзани производи